en iyi rulet siteleri
Vogel: Türkiye’nin sonraki dönemi henüz yazılmadı
  • Rojev
  • Güncel
  • Vogel: Türkiye’nin sonraki dönemi henüz yazılmadı

Vogel: Türkiye’nin sonraki dönemi henüz yazılmadı

Seçim sonuçlarını değerlendiren Avrupa Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Mélanie Vogel, sınır ötesi dayanışmaya ihtiyaç olduğunu belirterek, “Türkiye’nin sonraki dönemi henüz yazılmadı. Avrupa Yeşiller olarak sürekli yanınızda olacağız” dedi.

ABONE OL
Mayıs 15, 2023 10:30
Vogel: Türkiye’nin sonraki dönemi henüz yazılmadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Seçim sonuçlarını değerlendiren Avrupa Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Mélanie Vogel, sınır ötesi dayanışmaya ihtiyaç olduğunu belirterek, “Türkiye’nin sonraki dönemi henüz yazılmadı. Avrupa Yeşiller olarak sürekli yanınızda olacağız” dedi. 
 
Avrupa Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Mélanie Vogel ve Yeşil Sol Parti MYK Üyesi Ahmet Asena, dün Türkiye’de gerçekleşen seçimlere ilişkin Cezayir Toplantı salonunda basın toplantısı gerçekleştirdi. Yeşiller Avrupa’nın bayrağının asıldığı toplantıya Yeşil Sol Parti İstanbul İl Eşbaşkanları Beser Çelik ile Mevlud Ustabaş, Yeşiller Eş Sözcüleri Özlem Teke ve Koray Doğan Urbarlı katıldı.
 
SINIR ÖTESİ DAYANIŞMAYA İHTİYAÇ VAR
 
Avrupa Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Mélanie Vogel, seçimlerin Türkiye kadar Avrupa için de önemli olduğunu ifade ederek, bu nedenle burada olduklarından söz etti. Vogel, “Farklı fikirler ve platformlardan insanlar bir araya geldi. Burada temel amacın demokrasi olduğunu bildikleri için bir araya geldiler. Bu seçimlerde bu anlamda çok güçlü bir muhalefet var. Bu muhalefet her türlü nefretten ülkeyi korumak istiyor. Böyle bir muhalefet var karşımız” dedi. Seçimlere katılım oranının Avrupa ülkelerinin aksine yüksek olduğunu belirten Vogel, “Korku seviyesi yüksek üzüntü var. Ancak Türkiye’nin sonraki dönemi henüz yazılmadı. Avrupa Yeşiller olarak sürekli yanınızda olacağız. Sınırlar ötesi dayanışmaya ihtiyaç var” diye konuştu. 
 
15 GÜN KISA BİR SÜRE DEĞİL
 
Yeşil Sol Parti MYK Üyesi Ahmet Asena da seçime katılım yüksek olsa da sandığa gitmeyen bir kesimin olduğunu ifade ederek, “Seçim öncesi bir kısım genç sandığa gitmeyeceğini söyledi. Bu kesimi sandığa götürmek önemli olacak. Türkiye’nin demokratikleşmesi önemli. Seçime 15 gün var. Bu süre kısa bir süre değil. Bu anlamda daha güçlü çalışmalıyız” diye konuştu. 
Türkiye’de baskıyı geriletmenin kolay olmadığını ifade eden Yeşiller Partisi Eş Sözcüsü Özlem Teke ise, “Umutsuzluğa kapılmamalıyız. Kendimizi yenileyeceğiz, daha iyi yenileneceğiz. Umutsuz ve yılgın değiliz” diye belirtti.  
  
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.