en iyi rulet siteleri
Uyuşturucu trafiği, suikastler, jandarma ve emniyet ilişkileri: O isim tutuklandı
  • Rojev
  • Güncel
  • Uyuşturucu trafiği, suikastler, jandarma ve emniyet ilişkileri: O isim tutuklandı

Uyuşturucu trafiği, suikastler, jandarma ve emniyet ilişkileri: O isim tutuklandı

Nisêbîn'de AK Ocaklar organizasyonunda iş insanlarına dönük suikastlerde yer alan ve ilçedeki uyuşturucu trafiğini organize eden Kemal Ürün yıllar sonra yakalandı.

ABONE OL
Mayıs 3, 2023 09:00
Uyuşturucu trafiği, suikastler, jandarma ve emniyet ilişkileri: O isim tutuklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MÊRDÎN – Nisêbîn’de AK Ocaklar organizasyonunda iş insanlarına dönük suikastlerde yer alan ve ilçedeki uyuşturucu trafiğini organize eden Kemal Ürün yıllar sonra yakalandı.
 
Mêrdîn’in Nisêbîn (Nusaybin) ilçesinde iş insanı Oktay Mungan’ın öldürülmesi ve birçok iş insanına dönük silahlı saldırı ile AKP’ye yakınlığıyla bilinen AK Ocaklar bünyesindeki uyuşturucu trafiğini kontrol eden Kemal Ürün yıllar sonra yakalandı. 
 
İstanbul’da “Barış Boyun organize suç örgütü” suçlamasıyla yapılan operasyonlar kapsamında, Bolu’da yakalandığı öğrenilen Ürün tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
 
İstanbul’da bir gece kulübünde güvenlik görevlisinin öldürülmesi bir başka kulübe dönük silahlı saldırıya ilişkin başlatılan soruşturmalar kapsamında yakalandığı öğrenilen Ürün’ün Nisêbîn’de de Oktay Mungan’ın öldürülmesi olayının azmettiricisi suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunuyordu.
 
EMNİYET VE JANDARMA İLİŞKİLERİ 
 
Nisêbînli olan Kemal Ürün, Mezopotamya Ajansı (MA) tarafından Mart 2021 yılında iş insanlarına dönük cinayetlerle gündeme getirilmişti.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve AKP’li yöneticiler ile görüşmeleri ile “hayırsever işadamı” olarak tanıtılan Ürün, aynı zamanda ilçedeki uyuşturucu trafiği ile de MA’nın gündeme getirdiği isimler arasındaydı. 
 
Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin ile de Ürün’ün ilişkisi olduğu belirtiliyor.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.