en iyi rulet siteleri
Ülkü Ocakları üyesi saldırgandan ‘tetikte olmalıyım’ savunması
  • Rojev
  • Güncel
  • Ülkü Ocakları üyesi saldırgandan ‘tetikte olmalıyım’ savunması

Ülkü Ocakları üyesi saldırgandan ‘tetikte olmalıyım’ savunması

Ankara'da bir kadını ağır yaralamaktan hakim karşısına çıkan Ülkü Ocakları üyesi Necip Mert Yalçın, muhalif öğrencilere karşı "tetikte olmak" için kesici alet taşıdığını söyledi.

ABONE OL
Mayıs 23, 2023 12:00
Ülkü Ocakları üyesi saldırgandan ‘tetikte olmalıyım’ savunması
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Ankara’da bir kadını ağır yaralamaktan hakim karşısına çıkan Ülkü Ocakları üyesi Necip Mert Yalçın, muhalif öğrencilere karşı “tetikte olmak” için kesici alet taşıdığını söyledi. 
 
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) öğrencisi ve Ülkü Ocakları üyesi Necip Mert Yalçın hakkında, 10 Ocak 2023 tarihinde Cebeci Kampüsü’nde E.M. adlı kadını kesici aletle ağır yaralamasına dair açılan davanın ilk duruşması Ankara 15’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuklu yargılanan sanık Yalçın, takım elbise ve kravatıyla duruşmaya katıldı. E.M. duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşma, kimlik tespitinin ardından başladı. 
 
SALDIRGANIN SAVUNMASI
 
Sanık Yalçın, E.M. ile tesadüfen karşılaştığını iddia etti. Yalçın, Ülkü Ocakları üyesi olduğunu ve muhalif öğrencilere karşı “tetikte olması” nedeniyle cebinde çakı taşıdığını söyledi. 
 
E.M. ise, Yalçın’ın daha önce de evinde kendisine saldırdığını ve sık sık ölüm tehditlerine maruz kaldığını aktardı. Yalçın’ın sürekli yanında kesici alet ve silah taşıdığını ifade eden E.M., olayın ardından Yalçın’ın annesini aradığını, annesinin ise, “Böyle olacağı belliydi. Hiçbir şekilde ambulans, polis çağırmayın” dediğini aktardı.
 
TALEPLER 
 
Savunmaların ve soruların ardından tanıklar dinlendi. E.M.’nin avukatı Ceren Kalay Eren, olay günü Yalçın’ın olay günü yanında olan diğer tanıkların da dinlenmesi gerektiğine dikkat çekti. Av. Eren, HTS kayıtlarının dosyaya sunulmasını talep etti.
 
Yalçın’ın avukatı Mehmet Onur Ayhan’ın, E.M.’nin aldığı tehditler üzerine destek istediği Mülkiye Kadın Dayanışması topluluğu hakkında “radikal sol gruplar” tanımlaması yapması dikkat çekti. Av. Ayhan, saldırgan müvekkilinin ülkücü olmasına dair ise “tutkunu olduğu siyasi görüşü” dedi.  
 
DURUŞMA ERTELENDİ
 
Mahkeme, olay günü saldırgan Yalçın’ın yanında bulunan kişilerin tanık olarak dinlenmesine, Yalçın’ın kullandığı telefon numarasına ait HTS baz kayıtlarının alınması için müzekkere yazılmasına, Yalçın’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma 8 Ağustos’a ertelendi. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.