en iyi rulet siteleri
Tutuklulardan Suruç mesajı: Adalet arayışımız sürecek
  • Rojev
  • Güncel
  • Tutuklulardan Suruç mesajı: Adalet arayışımız sürecek

Tutuklulardan Suruç mesajı: Adalet arayışımız sürecek

Tekirdağ’daki tutuklular Suruç Katliamı’nın 7’nci yıl dönümüne ilişkin paylaştıkları mesajda, “Kararlılıkla ve azimle yükselttiğiniz adalet mücadelesi sayesinde bu karanlık er ya da geç dağılacaktır” diye belirtti.

ABONE OL
Temmuz 16, 2022 08:30
Tutuklulardan Suruç mesajı: Adalet arayışımız sürecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Tekirdağ’daki tutuklular Suruç Katliamı’nın 7’nci yıl dönümüne ilişkin paylaştıkları mesajda, “Kararlılıkla ve azimle yükselttiğiniz adalet mücadelesi sayesinde bu karanlık er ya da geç dağılacaktır” diye belirtti.
 
Tekirdağ 1 No’lu F Tipi cezaevinde bulunan tutuklular, Suruç Katliamı’nın 7’nci yılı için Suruç Aileleri İnisiyatifi aracılığıyla mesaj paylaştı.
 
Suruç Aileleri İnisiyatifi’ne gönderilen mektupta, 33 kişinin “faşist ve barbar” bir şekilde katledildiği belirtildi. 7 yılda öfkelerinin daha da arttığı ifade edilen mektupta, şöyle denildi: “Saraylara hapsedilen adaletle antidemokratik uygulamalarla 33’lerimizin hesabını sorma kararlılığımız engellenmeye çalışıldı. Fakat engellemeye çalışmalara inat 33’lerimizin düşleri ve gülüşleri ailelerimizin, gazilerimizin ve yoldaşlarımızın engel tanımayan yılmayan adalet mücadelesinde büyüyor ve çoğalıyor. 
 
ADALET ARAYIŞIMIZ SÜRECEK 
 
Kararlılıkla ve azimle yükselttiğiniz adalet mücadelesi sayesinde bu karanlık er ya da geç dağılacaktır. Bugüne dek katliam ve adaletsizlikle boğulmaya çalışılan bu toprakların ve onun üstünde atan yüreklerin adalet ve özgürlüğe olan hasreti sonunda dinecektir. İşte o güne kadar 33’lerimizin umut ve ideallerini ışıklı bir bayrak gibi taşıyan siz ailelerimiz ve yoldaşlarımızla birlikte adalet arayışımız hiç durmayacak, sürecektir. Düş yolcularımızın özlemlerini gerçekleştirmek ve Suruç katliamının hesabını sormak böyle mümkün olacaktır.
 
HASRETLE ANIYORUZ
 
33’lerimizi sonsuzluğa uğurlamamızın üzerinden geçen bu yedinci yılda düş yolcularımızın, anılarına bağlılıkla, sevgiyle ve hasretle anıyoruz. Siz ailelerimiz ve yoldaşlarımızın düş yolcularının ideallerini ve umutlarını yaşatan onurlu direngen duruşunu selamlıyoruz.”
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.