en iyi rulet siteleri
Tutuklu Sayın’ın tahliyesi 3 ay ertelendi
  • Rojev
  • Güncel
  • Tutuklu Sayın’ın tahliyesi 3 ay ertelendi

Tutuklu Sayın’ın tahliyesi 3 ay ertelendi

Silivri Cezaevi’nde tutulan Rasim Sayın, 10 Mayıs’ta infazını tamamlamasına rağmen “İyi halli” olmadığı gerekçesiyle tahliyesi 3 ay ertelendi.

ABONE OL
Mayıs 8, 2023 13:00
Tutuklu Sayın’ın tahliyesi 3 ay ertelendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Silivri Cezaevi’nde tutulan Rasim Sayın, 10 Mayıs’ta infazını tamamlamasına rağmen “İyi halli” olmadığı gerekçesiyle tahliyesi 3 ay ertelendi. 
 
Silivri L Tipi 5 Nolu Cezaevi’nde tutulan Rasim Sayın, “iyi halli” olmadığı gerekçesiyle infazı yakılarak, tahliyesi 3 ay daha ertelendi. İstanbul’daki evine 2016 yılında yapılan baskınla gözaltına alınan Sayın, 21 gün gözaltında kaldıktan sonra sevk edildiği İstanbul 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklanarak, Metris Cezaevi’ne gönderildi. Daha sonra Van F Tipi ardından da Silivri Cezaevi’ne sevk edildi. 
 
10 Mayıs’ta tahliyesi beklenen Sayın’ın infazı, İdari ve Gözlem Kurulu tarafından “İyi halli” olmadığı gerekçesiyle yakılarak, 3 ay daha ertelendi. 
 
TEDAVİ EDİLMİYOR 
 
Ağabeyinin sağlık sorunları olduğunu belirten kardeşi Engin Sayın, “Abimin boğazında bir modül var. Sürekli bunun rahatsızlığını çekiyor. Hasta olduğunu dile getiriyor fakat ne hastaneye götürülüyor nede ilaçları veriliyor. Götürüldüğü durumlarda ise doktorlar bakmıyor” diye belirtti. 
 
Ağabeyinin cezaevinde yaşadığı hak ihlallerine değinen Sayın, “Koğuşlarına sürekli baskın düzenleniyor. Sözlü tacize maruz kalıyorlar. Hukuksuza disiplin cezaları veriliyor” diye belirtti. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.