en iyi rulet siteleri
Tutuklu Amed Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mızraklı: Birlikte özgürleşeceğiz
  • Rojev
  • Güncel
  • Tutuklu Amed Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mızraklı: Birlikte özgürleşeceğiz

Tutuklu Amed Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mızraklı: Birlikte özgürleşeceğiz

İstasyon Meydanı'nı dolduran yüzbinlere mesaj gönderen tutuklu Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, herkesi oy vermeye çağırarak, "Birlikte özgürleşeceğiz" diye kaydetti.

ABONE OL
Mayıs 13, 2023 13:00
Tutuklu Amed Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mızraklı: Birlikte özgürleşeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – İstasyon Meydanı’nı dolduran yüzbinlere mesaj gönderen tutuklu Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, herkesi oy vermeye çağırarak, “Birlikte özgürleşeceğiz” diye kaydetti. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti), Amed’in Yenişehir ilçesinde bulunan İstasyon Meydanı’nda yüzbinlerin katılımıyla düzenlediği miting, konuşmalar ve müzik dinletisiyle sürüyor. Final mitinginde, sanatçı Şehrîbana Kurdî’nin sahne aldı. Alanda bulunanlar uzun bir süre Kurdî’nin ezgileri eşliğinde halaya çekti. 
 
‘MÜŞAHİT OL’ ÇAĞRISI
 
Sahnede yarınki seçimlere işaret edilerek, sık sık “Müşahit ol” çağrısı yapıldı. Ardından Başak Demirtaş, yüzbinlere seslendi. Demirtaş, “Final mitingimizle tarihin akışını değiştirmeye hazırız. Yarın bütün sandıklarda özgürlük çiçeği yeşerecek. Yarın bütün sandıklarda Yeşil Sol Parti büyüyecek. Hazır mısın Amed?” diye sordu. 
 
DEMİRTAŞ: YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLAYACAK
 
Demirtaş, “Bize köle muamelesi yapanları sandığa nasıl gömeceğinizi biliyorsunuz. Evlatlarımızın kemiklerini bir torbada bu halka teslim edenleri tarihin çöplüğüne nasıl atacağınızı biliyorsunuz. Yarın sandıklar açıldığında artık yepyeni bir dönem başlayacak. Özgürlük ve demokrasi mücadelesi güçlü ve kararlı bir şekilde başka mecralara akacak. O yüzde tek bir oyumuz bile çok kıymetli. Yarın sandığa gittiğimizde bir oy Yeşil Sol Parti’ye bir oy Kılıçdaroğlu’na diyoruz” şeklinde konuştu.
 
DEMİRTAŞ’TAN ÇAĞRI
 
Demirtaş, AKP’ye oy veren Kürtlere de şu şekilde seslendi: “Gelin bu zulüm iktidarına artık ortak olmayın. Bunu desteklemeyin. Yıllardır bize yapmadıkları zulüm kalmadı. Gelin ulusal birlikle birlikte olalım. Yeşil Sol Parti ağacımızın altında buluşalım. Artık ‘Êdî bes e ji te re oxir be’ diyelim” diye konuştu. 
 
Bu sırada tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın seçmenlere dönük sesli mesajı okundu. Demirtaş, mesajında herkesi sandığa ve göreve çağırarak, “Emin olun kazanacağız. Mutlaka kazanacağız” dedi. 
 
MIZRALIK’LININ MESAJI  
 
Ardından Amed Büyükşehir Belediyesi’nin tutuklu Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’nın mesajı okundu. Mızraklı mesajında, “Merhaba Amed, merhaba onurunu sevdasını en yüce değer olarak görenler, merhaba Yeşil Sol’a sahip çıkanlar. Üçüncü Yol siyasetimizi yaşamın her alanında uyguluyoruz. Attığımız adımlarla özgürlük kapısını açacak anahtar oldunuz. Bu akşamı da boş geçirmeyelim. Kazanılması gereken bir kişi varsa kazanalım. Buluşmamıza az kaldı. Elbet kucaklaşacağız. Sadece bir gün sürecek. Diğer gün depremin yaralarını saracak, iş, aş, sanat, sağlık ve mutluluğa çalışıp, birlikte özgürleşeceğiz” ifadelerine yer verildi.
 
KAMAÇ’TAN SOYLU’YA: 24 SAATİN KALDI
 
İnsan ve Özgürlük Partisi (PİA) Genel Başkanı Mehmet Kamaç, “Amed bugün mesajı verdi. Ne yaparsanız yapın Kürt halkını iradesi asla kırılmaz. Bizim amacımız kazanmaktır. Uzun bir süredir iktidarı şiddetli bir şekilde bizim üzerimize geliyor. Onların amacı, Kürt halkın iradesini kırmak. Ancak Kürt halkı boyun eğmedi” dedi. Kamaç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kayyım açıklamalarına işaret ederek, “Amed’e bak. Kürt halkının iradesi kırılmaz. Senin 24 saatin kaldı. Seni tarihin çöplüğüne gönderecek” diye seslendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.