en iyi rulet siteleri
Türkiye’nin saldırıları 13’üncü gününde sürüyor
  • Rojev
  • Güncel
  • Türkiye’nin saldırıları 13’üncü gününde sürüyor

Türkiye’nin saldırıları 13’üncü gününde sürüyor

Türkiye'nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük saldırıları 13’ncü gününde sürerken, QSD, bugünki saldırılarda, 83 yerin bombaladığını açıkladı.

ABONE OL
Aralık 3, 2022 15:00
Türkiye’nin saldırıları 13’üncü gününde sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
HABER MERKEZİ – Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük saldırıları 13’ncü gününde sürerken, QSD, bugünki saldırılarda, 83 yerin bombaladığını açıkladı. 
 
Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın İrtibat Merkezi, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük saldırılarının 13’üncü gününde sürdüğünü belirtti. QSD tarafından 1-2 Aralık tarihlerini kapsayan bilanço raporunda şu ifadeler yer aldı: “Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarının 13’ncü gününde 83 köy ve mezra ağır toplar, tank ve keşif uçaklarıyla bombaladı. Saldırılarda en çok on binlerce Efrînli göçmenin yaşadığı Şehba bölgesi hedef alındı.” 
 
1 Aralık’ın son saatleri ile 2 Aralık’ta yapılan saldırılarının bilançosu ise şöyle sıralandı: 
 
EFRÎN BÖLGESİ
 
1 Aralık: Şêx Îsa, Medîûn, Zewyan, Minnix, Şealê, Tatmaraş, Tinnib, Şewarqa, Malikiye, Maranaz, Aqibê, Soxaneke ve Meyasê köyleri 65 kez obüslerle bombalandı. Merenaz, Malikiye ve Tatmaraş köyleri ise doçkalarla hedef alındı. Çeteler Medîûnê köyüne sızma girişimi boşa çıkarıldı.
 
CİZRE BÖLGESİ
 
Til Temir, Gozeliye köyü 5 kez obüslerle, Um El Kêf köyü ise doçkalarla bombalandı.
 
FIRAT BÖLGESİ
 
Kobanê, Kirê Ebrê, Çarixlî, Koran ve Xirbîsan köyleri obüs, havan ve toplarla hedef alındı.
 
Girê Spî, Mealîk, Xalidiye, Dibis, Hoşan, Cedîda, Seyda, Selibî ve Ebdkorî köyleri obüs, havan ve toplarla hedef alındı.
 
Eyn Îsa, Mişêrfa ve Fatisa köyleri 8 kez obüs, 2 kez de havan toplarıyla bombalandı.
 
Öte yandan, Mişêrfa köyünde hava hareketliliği yaşanırken, güçlerimiz tüm saldırılara zamanında yanıt verdi.
 
Tirwaziye, Um El Beramîl beldesi 4 kez obüs, 6 kez havan toplarıyla hedef alındı.
 
EFRÎN BÖLGESİ
 
2 Aralık: Eyn Deqnê, Belluniye, Minnix, Şêx Îsa, Samuqa, Zewyan, Şealê, Merenaz, Malikiye, Tatmaraş, Benê, Soxaneke ve Meyasê köyleri 54 kez obüslerle hedef alındı. Aynı zamanda çetelerin Meyasê köyüne sızma girişimi boşa çıkarıldı.
 
CİZRE BÖLGESİ
 
Til Temir, Gozeliye ve Tewîla köyleri obüslerle bombalandı.
 
Zirgan, Bobî, Dada Ebdal ve Esediye 3 kez obüslerle bombalandı.
 
FIRAT BÖLGESİ
 
Kobanê, Ziyaret, Zormexar, Çarixlî, Til Şeyîr, Şêxlera Jorîn, Ehmed Mûnîr, Siftek köyleri ile Şiyux Foqanî beldesi 14 kez havan toplarıyla bombalandı. Öte yandan Zormexar, Ziyaret ve Siftek köylerinde ise Suriye ordusunun noktaları hedef alındı.
 
Girê Spi, Mealîk, Dibis, Mişêrfa, Cedîda, Ebû Sira, Kor Hesen, Seyda, Bîr Kêtik, Silêybî köylerinin yanı sıra M4 Karayolu obüslerle bombalandı. Bombardıman sonucunda Mişêrfa köyünde Suriye ordusunun bir askeri yaralandı.
 
Eyn Îsa, El Hîşa noktasına havanlarla saldırıldı.
 
Minbic, Qaraqozax köprüsü obüslerle bombalandı. El Mihesnilî köyü BKC ve B-7 silahlarıyla hedef alındı. Keşif uçakları ise El Kawiklî köyünü bombaladı.
 
Tirwaziye, Um El Beramîl ve El Fewaz beldeleri 2 kez obüs, 2 kez da havan toplarıyla bombalandı.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.