en iyi rulet siteleri
Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırıları sürüyor
  • Rojev
  • Güncel
  • Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırıları sürüyor

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırıları sürüyor

Türkiye, sabah saatlerinden bu yana Kuzey ve Doğu Suriye’nin birçok bölgesini ağır silahlarla hedef aldı. Kobanê’den Zirgan ilçe merkezine, Til Temir, Girê Spî ve Eyn Îsa’ya kadar birçok bölge bombalandı.

ABONE OL
Eylül 18, 2022 10:00
Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırıları sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Türkiye, sabah saatlerinden bu yana Kuzey ve Doğu Suriye’nin birçok bölgesini ağır silahlarla hedef aldı. Kobanê’den Zirgan ilçe merkezine, Til Temir, Girê Spî ve Eyn Îsa’ya kadar birçok bölge bombalandı. 
 
Türkiye ve bağlı paramiliter yapıların, Kuzey ve Doğu Suriye’nin kentlerine yönelik saldırıları devam ediyor. ANHA’nın haberine göre, Kobanê-Cerablûs yolunu ağır silahlarla bombalayan Türkiye, Til Şeîr köyüne de saldırdı. Sabah saatlerinde Kobanê’nin 14 kilo metre doğusunda bulunan Qeremox köyü havanlarla bombalandı. Saldırıda yaralanan Xelîl Bedr (18) adlı genç hastaneye kaldırıldı. 
 
Fırat Bölgesi Eylem Komitesi, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü için Kobanê’de planlanan yürüyüşün Türkiye’nin saldırıları nedeniyle ertelendiğini açıkladı. 
 
KAMIŞLO VE AMÛDE 
 
Amûdê ve Kamişlo’nun köyleri de hedef alındı. Amûdê’nin batısındaki Cirnikê köyüne top atışlarıyla saldıran Türkiye, Qamişlo’nun Til Zîwan köyü ile Hîmo beldesini bombaladı. Saldırının detaylarına henüz ulaşılamadı.
 
Türkiye aynı zamanda Tirbespiyê’nin kuzeydoğusundaki Süryani köyü olan Rûtal’ı da hedef aldı.
 
EYN ÎSA VE GIRÊ SPÎ
 
Eyn Îsa’ya bağlı Seyda, Mişêrfê, Cehbel, Fatsa, Hoşan, Dixêlîb ve Dibis köylerini obüslerle bombalayan Türkiye, Eyn Îsa ile eş zamanlı olarak Girê Spî’ye bağlı Qirunfil, Xirbet Beqer, Bîr Zinar ve Evdiko köylerini de bombalıyor.
 
Türkiye’ye ait keşif uçakları Eyn Îsa semalarında dolaşıyor.
 
HESEKÊ VE TIL TEMIR
 
Hesekê’nin Zirgan ilçesini ve kırsal kesimlerini yoğun bir şekilde bombalayan Türkiye, Til Temir’e bağlı Til Tewîl, Tewîla ve Eboş köylerini obüslerle hedef aldı. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.