en iyi rulet siteleri
TJK-E tecride karşı AP önünde eyleme çağırdı
  • Rojev
  • Güncel
  • TJK-E tecride karşı AP önünde eyleme çağırdı

TJK-E tecride karşı AP önünde eyleme çağırdı

TJK-E, PKK Lideri Abdullah Öcalan'a yönelik tecride dikkat çekmek amacıyla herkesi 14 Aralık'ta Avrupa Parlamentosu önüne çağırdı.

ABONE OL
Aralık 12, 2022 16:30
TJK-E tecride karşı AP önünde eyleme çağırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – TJK-E, PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecride dikkat çekmek amacıyla herkesi 14 Aralık’ta Avrupa Parlamentosu önüne çağırdı.

Avrupa Kürt Kadın Hareketi (TJK-E) PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı Avrupa kurumlarına sorumluluklarını hatırlatmak amacıyla herkesi 14 Aralık’ta Brüksel’de yapılacak eyleme katılmaya çağırdı. TJK-E yaptığı yazılı açıklamada halkları, tecride karşı 14 Aralık günü saat 13.00’te Avrupa Parlamentosu (AP) önündeki Luxemburg Meydanı’nda yapılacak eyleme davet etti.

Ağır tecrit koşullarıyla Kürt özgürlük mücadelesinin bitirilmeye çalışıldığı vurgulanan açıklamada, “AKP ve koalisyon ortağı faşist MHP’nin içerde ve dışarda sıkıştığı bir dönemde bir kez daha Kürtleri hedef tahtasına koyarak bütün değerlerine savaş açmaktadır” denildi.

‘SEFERBERLİK RUHU İLE ALANLARA’

Açıklamada devamla şunlar kaydedildi: “CPT, Avrupa Konseyi gibi tüm uluslararası kuruluşlara sorumluluklarını hatırlatmalı ve tarihin bize yüklediği misyona sahip çıkmalıyız.  Bu nedenle 14 Aralık’ta Kürt kadınları başta olmak üzere, Kürt halkı ve dostlarının katılımıyla tecride karşı seferberlik ruhu ile alanlara çıkıyoruz. Sizler de gerçekleştirmek istediğimiz bu yürüyüşte Kürt halkının yanında yer almalı ve direnişine güç katmalısınız.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.