en iyi rulet siteleri
Suruç için fotoğraf sergisi

Suruç için fotoğraf sergisi

Suruç katliamında yaşamını yitirenler için fotoğraf sergisi açan gençlik örgütleri, 20 Temmuz'da yapılacak anmaya çağrı yaptı.

ABONE OL
Temmuz 10, 2022 18:00
Suruç için fotoğraf sergisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İZMİR – Suruç katliamında yaşamını yitirenler için fotoğraf sergisi açan gençlik örgütleri, 20 Temmuz’da yapılacak anmaya çağrı yaptı. 
 
İzmir’de bulunan gençlik örgütleri Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde Suruç için Adalet isimli fotoğraf sergisi yaptı. Sergide Suruç’ta yaşanan bombalı saldırıda katledilen 33 kişinin fotoğraf ve yaşam hikayeleri sergilendi. “10 Ekim için adalet herkes için adalet”, “Katillerden hesabı gençlik soracak” dövizleri de asılan etkinlikte “Suruç’u unutma, unutturma” sloganları atıldı. 
 
Burada konuşma yapan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi Gamze Toprak, “Bundan 7 yıl önce yüzlerce genç Kobane’yi yeniden inşa etmek için yola çıkmışlardı. İŞİD çeteleri tarafından 33 düş yolcusu katledildi. Bizler 7 yıldır adalet mücadelemizi sokak sokak büyütüyoruz. Katliamı yapanların yerine adalet isteyenler, Suruç aileleri ve yoldaşları yargılanmak isteniyor. Ama biz aynı kararlılıkla mücadele ediyoruz. Onların düşlerini yarım bırakmayacağız. Suruç ve herkes için adalet talep ediyoruz. Suruç’ta katledilenlerle, 10 Ekim’de, Diyarbakır’da ve Çorlu’da katledilenlerle aynı kaderi paylaşıyor. Bu nedenle herkesi 20 Temmuz’da saat 18.00’da Türkan Saylan Kültür Merkezi önüne bekliyoruz” diye konuştu. 
 

En az 10 karakter gerekli