en iyi rulet siteleri
‘Süreç buzdolabına kaldırıldı’ sözlerinden sonra ilk kez sandığa gitti
  • Rojev
  • Güncel
  • ‘Süreç buzdolabına kaldırıldı’ sözlerinden sonra ilk kez sandığa gitti

‘Süreç buzdolabına kaldırıldı’ sözlerinden sonra ilk kez sandığa gitti

1992 Newroz’unda bedenini ateşe veren Rahşan Demirel’in annesi Emine Demirel, Erdoğan’ın “Çözüm süreci buzdolabına kaldırıldı” sözlerinin ardından ilk defa sandığa giderek oy kullandı.

ABONE OL
Mayıs 28, 2023 10:30
‘Süreç buzdolabına kaldırıldı’ sözlerinden sonra ilk kez sandığa gitti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MÊRDÎN – 1992 Newroz’unda bedenini ateşe veren Rahşan Demirel’in annesi Emine Demirel, Erdoğan’ın “Çözüm süreci buzdolabına kaldırıldı” sözlerinin ardından ilk defa sandığa giderek oy kullandı. 
 
İzmir Kadifekale’de 1992 yılında “Newroz kutlanacak” diyerek bedenini ateşe veren Rahşan Demirel’in annesi Emine Demirel, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Çözüm süreci buzdolabında” açıklaması yaptığı 2015’ten bu yana ilk defa oyunu kullandı. Sürecin sona erdirilmesine tepki amaçlı 8 yıldır sandığa gitmeyen anne Demirel, Mêrdîn’in Artuklu ilçesi Yenişehir Mahallesi’nde oyunu kullandı. 
 
2015 yılından bu yana yaşatılan zulmün sona erdirilmesi talebiyle sandık başına gittiğini söyleyen anne Demirel, “Bu zulmün sona ermesi, halkımızın özgürlük mücadelesi, ülkeye demokrasi gelmesi için bu seçim hayırlı olsun. Bu zulmü sona erdireceğimize olan inancım ile sandık başına geldim” dedi. 
 
Erdoğan, 11 Ağustos 2015’te, “Biz çözüm sürecini terörü şımartma süreci olarak düşünmedik. Çözüm süreci şu anda buzdolabındadır”, 8 Ekim 2015’de de “Ben çözüm süreci kaldırılmıştır demedim, şu aşamada buzdolabına konulmuştur dedim” ifadelerini kullanmıştı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.