en iyi rulet siteleri
‘Sırıtan vali’ istifa etti

‘Sırıtan vali’ istifa etti

Depremzedelerin tepkisine "sırıtarak" yanıt veren Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar istifa etti.

ABONE OL
Mart 10, 2023 13:30
‘Sırıtan vali’ istifa etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
SEMSÛR – Depremzedelerin tepkisine “sırıtarak” yanıt veren Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar istifa etti.
 
Depremin en ağır faturasını ödeyen ve on binlerce insanın yaşamını yitirdiği Semsûr’da, yurttaşların tepki gösterdiği sırada “sırıtan” Vali Mahmut Çuhadar, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etti. 
 
Vali Çuhadar, istifasını şu sözlerle duyurdu:  “Yaklaşık 3 yıldır yürütmekte olduğum Adıyaman Valiliği görevimden yaşadığım sağlık sorunları sebebiyle affımı talep etmiş bulunmaktayım. 06.02.2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını devlet ve millet dayanışmasıyla sarılacağına dair inancım tamdır. Adıyaman ve Adıyamanlı hemşerilerimin yüreğimizde hep özel bir yeri olacaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” 
 
NE OLMUŞTU? 
 
Merkez üssü Mereş olan 6 Şubat tarihli depremler, Semsûr’da da büyük yıkıma yol açmıştı. Yakınları enkaz altında kalan yurttaşlar, Adıyaman Valiliği’ne giderek çalışmaların ve yardımların yetersiz olduğunu belirterek tepki göstermiş, Adıyaman Valisi Çuhadar ise “Adıyaman sahipsiz”, “Yardımlar nerede?” diye slogan atan depremzedelere “sırıtarak” karşılık vermişti. Çuhadar’ın gülmesine öfkelenen bazı yurttaşlar, “Neye gülüyorsun sen” sözleriyle tepki göstermişti. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.