en iyi rulet siteleri
Şiddet uygulayan başhekim yerine Üzer’e soruşturma açıldı
  • Rojev
  • Kadın
  • Şiddet uygulayan başhekim yerine Üzer’e soruşturma açıldı

Şiddet uygulayan başhekim yerine Üzer’e soruşturma açıldı

Adana Kadın Platformu, Başhekim Haşim Onur Uluöz’ün şiddetine maruz kalan Adli Tıp Uzmanı Dr. Neslihan Üzer’e adli soruşturma açılırken, failin korunmasına tepki gösterdi.

ABONE OL
Kasım 16, 2022 16:33
Şiddet uygulayan başhekim yerine Üzer’e soruşturma açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ADANA – Adana Kadın Platformu, Başhekim Haşim Onur Uluöz’ün şiddetine maruz kalan Adli Tıp Uzmanı Dr. Neslihan Üzer’e adli soruşturma açılırken, failin korunmasına tepki gösterdi.

Adana’da Adli Tıp Uzmanı  Dr. Neslihan Üzer’in darp edilmesinin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen olayın faili Yüreğir Devlet Hastanesi Başhekimi Haşim Onur Uluöz hakkında herhangi bir işlem yapılmadı. Fail korunurken yerine saldırıya uğrayan Üzer’e idari soruşturma açılmasına tepki gösteren Adana Kadın Platformu, Heykelli Park’ta yaptığı basın açıklaması yaptı.

Açıklamada 25 Kasım yaklaşırken sağlık işkolunda kadın sağlık emekçilerinin erkek yöneticilerin mobbing ve şiddetine maruz kalmasına dikkat çekilerek, tepki gösterildi.

Üzer’in Başhekim Haşim Onur Uluöz’ün şiddet ve hakaretlerine maruz kaldığını aktaran Aracı, “Buna rağmen İl Sağlık Müdürlüğü, kadın hekime şiddet uyguladığı kesin olan Başhekim hakkında hiçbir işlem yapmamış ve hatta mağdur olan kadın doktor hakkında soruşturma açmış ve kendisine görev yeri değişikliği önermiştir” dedi. 

‘AKLANMAYA ÇALIŞILIYOR’

Neslihan Üzer hakkında yürütülen adli soruşturma sonucunda soruşturmaya yer olmadığı kararı, adli tıp raporu ve 6284 sayılı yasa çerçevesinde Başhekim hakkında uzaklaştırma kararı verilmiş olmasına rağmen idari soruşturmada Başhekim’in aklanmaya çalışıldığını belirten Bek, “Bizler Yüreğir Devlet Hastanesi’nde yaşanan bu şiddet olayı ile ilgili olarak yürütülen idari soruşturma ve yargılamanın sonuna kadar takipçisi olacağız.  Şiddet nereden ve kimden gelirse gelsin şiddete ve mobbinge  karşı mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.