en iyi rulet siteleri
Serinyol’da dayanışma alanlarının boşaltılması girişimi
  • Rojev
  • Güncel
  • Serinyol’da dayanışma alanlarının boşaltılması girişimi

Serinyol’da dayanışma alanlarının boşaltılması girişimi

Serinyol'da dayanışma alanlarının boşaltılması girişimlerine tepki gösteren Mor Dayanışma üyeleri, “İlk gün buradaydık, burada mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

ABONE OL
Mart 6, 2023 20:30
Serinyol’da dayanışma alanlarının boşaltılması girişimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HATAY – Serinyol’da dayanışma alanlarının boşaltılması girişimlerine tepki gösteren Mor Dayanışma üyeleri, “İlk gün buradaydık, burada mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Hatay’da Sevgi Parkı’nın boşaltılmasının ardından Antakya ilçesine bağlı Serinyol’daki dayanışma alanları da boşaltılmak isteniyor. Konuya ilişkin Serinyol’da açıklama yapan Mor Dayanışma üyeleri, duruma tepki gösterdi. Mor Dayanışma’dan Yaren Esin, depremin üzerinden bir ay geçtiğini belirterek, “Kapitalist patriyerkal devletin ve hükümet yüzünden gerçekleşen katliamın birinci ayı. Halkın ‘Devlet nerede?’ sorusuna karşılık parmak sallamalar, tehditler, küfürler varken, bizler her zaman olduğu gibi kadınların yanındayız” dedi.

‘MAHALLE MAHALLE ÖRGÜTLENME’

Mücadeleyi mahalle mahalle örgütleyerek büyüteceklerini söyleyen Esin, “Gündemimizde barınma krizi, susuzluk, geçim krizi varken, halka parmak sallayanların koltuğunu sallarız. Bizim bir arada olmamızdan, beraber mücadele etmemizden korkuyorlar. Korkuyorlar ki halkın öz gücü ile kurduğu yaşam alanlarını terk etmelerini istiyorlar” şeklinde konuştu.

‘MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Sevgi Parkı’ndan sonra Serinyol’da dayanışma alanlarının da boşaltılması girişimlerine tepki gösteren Esin, şunları söyledi: “Tehdit ve baskılarınız bizi yıldırmadı, bundan sonrada yıldırmayacak. Kadınlar burada var olduğu müddetçe bizde var olacağız. Depremin ilk gününde de buradaydık, birinci ayında da buradayız. Özgür kentleri inşa edene kadar da mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.