en iyi rulet siteleri
Şenyaşar’dan gözaltılara tepki: İktidarın son çırpınışları
  • Rojev
  • Güncel
  • Şenyaşar’dan gözaltılara tepki: İktidarın son çırpınışları

Şenyaşar’dan gözaltılara tepki: İktidarın son çırpınışları

Aralarında gazeteci, hukukçu ve siyasetçilerin de olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren Ferit Şenyaşar, “Bunlar iktidarın son çırpınışlarıdır. İktidarı değiştirdiğimiz zaman Türkiye’ye adaleti ve huzuru getireceğiz” dedi.

ABONE OL
Nisan 25, 2023 09:30
Şenyaşar’dan gözaltılara tepki: İktidarın son çırpınışları
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Aralarında gazeteci, hukukçu ve siyasetçilerin de olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren Ferit Şenyaşar, “Bunlar iktidarın son çırpınışlarıdır. İktidarı değiştirdiğimiz zaman Türkiye’ye adaleti ve huzuru getireceğiz” dedi.
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 764’üncü gününde devam etti.
 
Pirsûs’taki evlerinde çıkıp Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankartın önünde nöbeti sürdürdü.
 
‘HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ’
 
Bu sabah 21 kentte 110 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.  İktidarın toplumda huzursuzluk yaratmaya devam ettiğini belirten Ferit Şenyaşar, “Bugün gerçekleri yazan gazetecileri, hak savunan avukatlar ve Türkiye’nin daha güzel bir gelecek kazandırmak için mücadele eden siyasetçiler gözaltına alındı. Bu, gitmekte olan iktidarın son çırpınışlarıdır. Biz, Türkiye’ye adaleti, demokrasiyi getirmeye çalışıyoruz ve mücadelemizde kazanacağız. Türkiye’ye adalet ve huzur gelecek. Bunun da yegâne yolu bu iktidarın değişmesidir. Birlikte değiştireceğiz ve birlikte kazanacağız” ifadelerini kullandı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.