en iyi rulet siteleri
Şenyaşar: İktidara talip olanların vaatleri arasında adalet olacak mı?
  • Rojev
  • Güncel
  • Şenyaşar: İktidara talip olanların vaatleri arasında adalet olacak mı?

Şenyaşar: İktidara talip olanların vaatleri arasında adalet olacak mı?

Yaklaşan seçimlere işaret eden Ferit Şenyaşar, "İktidara talip olanların vaatleri arasında adalet olacak mı?" diye sordu.

ABONE OL
Mart 13, 2023 10:00
Şenyaşar: İktidara talip olanların vaatleri arasında adalet olacak mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Yaklaşan seçimlere işaret eden Ferit Şenyaşar, “İktidara talip olanların vaatleri arasında adalet olacak mı?” diye sordu. 
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021 tarihinde Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 721’inci gününde devam diyor.
 
Pirsûs’tan Urfa Adliyesi önüne gelen Şenyaşar ailesi, “Şenyaşar ailesi için Adalet” yazılı pankartın önünde nöbeti başlattı. 
 
Burada konuşan Ferit Şenyaşar, geçen yıl Ramazan ayını adliye önünde geçirdiklerini hatırlatarak, adalet yerine gelmediği takdirde bu yılda iftarlarını adliye önünde açacaklarını aktardı. Bütün inançların temelinde adalet olduğu vurgusu yapan Şenyaşar, “Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Ülkeyi yöneten şahıslar namaz kıldıklarına göre, Müslüman olduklarını düşünüyoruz. Ama sadece namaz kılarak Müslüman olunmaz. İslamiyetin ve bütün inançların temeli adalettir. Bir anne iki yıldır adliye önünde oturuyor, tek istediği adaletin sağlanması. 10 gün sonra Ramazan ayına gireceğiz. Geçen yıl hergün iftarımızı adliye önünde açtık. Anne yoruldu, bu yıl iftarlarını evde yetim kalmış torunlarıyla açmak istiyor. Ama eğer adalet sağlanmazsa bu yıl da iftarımızı adliye önünde açacağız” dedi. 
 
‘VAATLERİ ARASINDA ADALET OLACAK MI?’
 
Yaklaşan seçimlere işaret eden Şenyaşar, mevcut iktidarın tekrardan ülkeyi yönetmeye talip olduğunu belirterek, “İktidara talip olanların vaatleri arasında adalet olacak mı? Biz ‘yurttaşlara eşit ve adaletli yaklaşacağız’ diyecek mi? Eğer böyle bir cümle kullanacaksa ilk önce Urfa Adliyesi önüne baksın, ondan sonra böyle bir vaatte bulunsun” ifadelerini kullandı. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.