Şenyaşar: Hukuksuzluk giderilsin

Şenyaşar: Hukuksuzluk giderilsin

Adalet Nöbeti’nin 683’üncü gününde sürdüren Ferit Şenyaşar, zulüm ve hukuksuzluğun bir an önce giderilmesini istedi.

ABONE OL
Ocak 20, 2023 09:30
Şenyaşar: Hukuksuzluk giderilsin
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Adalet Nöbeti’nin 683’üncü gününde sürdüren Ferit Şenyaşar, zulüm ve hukuksuzluğun bir an önce giderilmesini istedi. 
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 683’üncü gününde. Pirsûs ilçesindeki evinden Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar, nöbete devam etti.
 
ADALETSİZLİK
 
Nöbette konuşan Ferit Şenyaşar, 2023 İslam dünyası başkentinde yargı zulmünün devam ifade etti. Şenyaşar, Türkiye’de genel itibariyle bir adaletsizliğin olduğunu ama en büyük adaletsizliğin şu an önünde nöbet tuttukları adalet sarayında gerçekleştirildiğini belirterek, “2018 yılında ailemize karşı bir katliam yapıldı. Bir hukuk faciası yapılarak olay bir bütünken Urfa Başsavcı vekili Enver Eroğlu tarafından dava ikiye bölündü. Bu hukuk faciasını gerçekleştirdikten sonra terfi alarak Tunceli’de Cumhuriyet Başsavcısı oldu. Davamızın bu şekilde garabete uğramasının sebebi iktidar partisinin bir milletvekilinin davanın içinde olmasıdır” dedi. 
 
‘HUKUKSUZLUK GİDERİLSİN’
 
Adliye önünde ilk nöbete başladıkları zaman sürekli engellemelere ve müdahalelere maruz kaldıklarını hatırlatan Şenyaşar, “Artık devlet de bu gerçeği öğrendi ve son süreçle ilgili tüm hakikatler ortaya çıkınca adliye önünde bize müdahale etmiyorlar. İstediğimiz zaman oturup pankartımızı açıyoruz. Annenin tek istediği haksız ve hukuksuz bir şekilde üstünlerin talimatıyla tutuklu bulunan evladına kavuşmasıdır. Anne de yoruldu artık. Bu zulmün ve hukuksuzluğun bir an önce giderilmesini istiyoruz” diye konuştu. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.