Şenyaşar ailesi: Yaşanabilir bir ülke için adalet istiyoruz
  • Rojev
  • Güncel
  • Şenyaşar ailesi: Yaşanabilir bir ülke için adalet istiyoruz

Şenyaşar ailesi: Yaşanabilir bir ülke için adalet istiyoruz

Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, HDP'nin Suruç Devlet Hastanesi'nde yaşanan katliama dair verdiği Araştırma Önergesi’nin reddedilmesine tepki gösterdi.

ABONE OL
Ocak 22, 2023 09:00
Şenyaşar ailesi: Yaşanabilir bir ülke için adalet istiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, HDP’nin Suruç Devlet Hastanesi’nde yaşanan katliama dair verdiği Araştırma Önergesi’nin  reddedilmesine tepki gösterdi.
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 685’inci gününde. Aile, hafta sonu adliyenin kapalı olmasından ötürü nöbeti Pirsûs ilçesindeki evlerinde sürdürdü. 
 
Ailenin sanal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Meclis’te HDP, Suruç Devlet Hastanesi katliamı ile ilgili Meclis Araştırması önergesi vermiş. Bu önergeyi reddetmek vicdansızlıktır. İnsanlık suçunu işleyenleri korumaktır. Yaşanabilir bir ülke için adalet istiyoruz.” 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.