en iyi rulet siteleri
Şenyaşar ailesi ‘adalet’ pankartını Meclis’e asacak
  • Rojev
  • Güncel
  • Şenyaşar ailesi ‘adalet’ pankartını Meclis’e asacak

Şenyaşar ailesi ‘adalet’ pankartını Meclis’e asacak

Adalet Nöbeti’ni Ferit Şenyaşar, yeni bakanın sorumluluğunu yerine getirmemesi halinde “adalet” yazılı pankartlarını Meclis’e asacaklarını aktardı.

ABONE OL
Haziran 5, 2023 10:00
Şenyaşar ailesi ‘adalet’ pankartını Meclis’e asacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Adalet Nöbeti’ni Ferit Şenyaşar, yeni bakanın sorumluluğunu yerine getirmemesi halinde “adalet” yazılı pankartlarını Meclis’e asacaklarını aktardı. 
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 805’inci gününde devam ediyor.
 
Pirsûs’taki evlerinden çıkıp Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbete başladı. Adliye önünde bulunan beton bariyerlere “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankart asan aile, yolu adliyeye düşen yurttaşlara yaşananlara dair bilgi verdi.  
 
ADALET BAKANINA ÇAĞRI
 
Aynı zamanda Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Riha Milletvekili olan Ferit Şenyaşar, adalet mücadelesini Ankara’da devam ettirdiğini ve bugün annesine destek için adliye önüne geldiğini aktardı. Şenyaşar, “Adalet mücadelemiz 805’inci gününde devam ediyor. 5 yıldır bir adalet mücadelesi sürdürüyoruz. Adaletin kaybolduğu adalet sarayı önünde bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Bundan sonra ben adalet mücadelemizi Ankara’da sürdüreceğim. Anne de adalet gelene kadar adliye önünde nöbeti sürdürecek. Dün Adalet Bakanı değişti. Yılmaz Tunç yeni Adalet Bakanı seçildi. Bizim çağrımız; tebrikleri kabul etmesin, ülkede genel bir adaletsizlik var. Türkiye’de üstünlerin hukuku var, bu adaletsizliklerin en büyüğü Urfa Adliyesi önünde meydana geliyor. Daha önce görüştüğümüz bütün yetkililer ‘zamanı gelince gerçekler ortaya çıkacak’ dediler” diye konuştu. 
 
‘PANKARTI MECLİS’E ASACAĞIZ’
 
Katliama dair süren davanın sonuçlanmasını isteyen Şenyaşar, şunları söyledi: “Artık herkes görevini yerine getirsin. Bütün gerçekler ortada. Hastane kamera kayıtlarının çalındığı söyleniyor. Biz görüntülerin var olduğunu ve devletin arşivinde olduğunu biliyoruz. Gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyen herkes bu suça ortak oluyor. Yeni Adalet Bakanı gerekeni yapmaz ise annem ile birlikte burada astığımız pankartı Ankara’da Meclis’e de asacağız. Bakanlığın kapısına da asacağız. Geç gelen adalet adalet değildir” şeklinde konuştu. 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.