en iyi rulet siteleri
Şenyaşar ailesi: Adalet gelinceye kadar mücadele edeceğiz
  • Rojev
  • Güncel
  • Şenyaşar ailesi: Adalet gelinceye kadar mücadele edeceğiz

Şenyaşar ailesi: Adalet gelinceye kadar mücadele edeceğiz

Şenyaşar ailesi, Adalet Nöbeti eylemlerinin 777'nci haftasında, “Bu topraklardaki tüm mağdurlar için adalet sağlanıncaya kadar ‘Adalet Nöbeti’ne devam edeceğiz” mesajı paylaştı.

ABONE OL
Mayıs 8, 2023 10:00
Şenyaşar ailesi: Adalet gelinceye kadar mücadele edeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Şenyaşar ailesi, Adalet Nöbeti eylemlerinin 777’nci haftasında, “Bu topraklardaki tüm mağdurlar için adalet sağlanıncaya kadar ‘Adalet Nöbeti’ne devam edeceğiz” mesajı paylaştı. 
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 777’nci gününde devam ediyor.
 
Pirsûs’taki evlerinden çıkıp Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankartın önünde nöbet eylemini başlattı. Anne Emine Şenyaşar, Elazığ Cezaevi’nde tutuklu bulunan oğlu ile görüşmek için Elazığ’a giderken, Ferit Şenyaşar ise saat 14.00’da Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) Haliliye ilçesinde düzenleyeceği büyük Riha mitingine katılacak.
 
Ailenin sanal medya hesabından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ etiketlenerek, şu mesaj paylaşıldı: “Adelet Saraylarında yok edilen ‘adelet’ arayışımızın 777. günü… Emine Anne bugün ‘rehin’ tutulan oğluyla kucaklaşmak için Elazığ Cezaevi yollarında… Bu topraklardaki tüm mağdurlar için adalet sağlanıncaya kadar ‘Adalet Nöbeti’ne devam edeceğiz.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.