en iyi rulet siteleri
Semsûr’da da Yeşil Sol Parti’nin oyları MHP’ye yazıldı
  • Rojev
  • Güncel
  • Semsûr’da da Yeşil Sol Parti’nin oyları MHP’ye yazıldı

Semsûr’da da Yeşil Sol Parti’nin oyları MHP’ye yazıldı

Semsûr merkezde bulunan 3 sandıkta Yeşil Sol Parti'nin oylarının MHP’ye yazıldığı ve YSK sistemine girilmediği tespit edilirken, avukatlar sandıklarda itirazlarda bulundu.

ABONE OL
Mayıs 16, 2023 15:00
Semsûr’da da Yeşil Sol Parti’nin oyları MHP’ye yazıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SEMSÛR – Semsûr merkezde bulunan 3 sandıkta Yeşil Sol Parti’nin oylarının MHP’ye yazıldığı ve YSK sistemine girilmediği tespit edilirken, avukatlar sandıklarda itirazlarda bulundu. 

14 Mayıs Genel Seçimleri’nin üzerinden 2 gün geçmesine rağmen sandık ihlalleri tartışılmaya devam ediyor. Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) oylarının bir çok yerde başka partilere yazılması ya da sisteme girilmemesi yönünde itirazlar sürüyor. Yeşil Sol Parti, Semsûr merkezde, 1223, 1158 ve 2048 nolu sandıklarda oylarının MHP’ye yazılması  ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) sistemine girilmemesini tespit etti.  

İtiraz edilen 1158 sandıkta 22 oy,  1223 nolu sandıkta 1 oy  ve 2048 sandıkta ise Yeşil Sol Parti’ye 0 oy yazıldığı ortaya çıktı. Söz konusu 2048 nolu sandıkta 12 oyun MHP’ye yazıldığı ve diğer sandıklarda da oyların YSK sistemine girilmediği tespitinde bulunan Yeşil Sol Parti avukatları, söz konusu 3 sandıkta da itirazda bulundu. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.