en iyi rulet siteleri
Semsûr sorunlarını konuşacak

Semsûr sorunlarını konuşacak

Yeşil Sol Parti, yarın Semsûr’de halk buluşması düzenleyecek. Kentin yeniden inşasının konuşulacağı buluşma için halka çağrı yapıldı.

ABONE OL
Nisan 25, 2023 07:32
Semsûr sorunlarını konuşacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
SEMSÛR –  Yeşil Sol Parti, yarın Semsûr’de halk buluşması düzenleyecek. Kentin yeniden inşasının konuşulacağı buluşma için halka çağrı yapıldı.  
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), yarın Semsûr’de halk buluşması düzenleyecek. Yeşil Sol Parti’nin il binası olarak kullandığı konteynerların bulunduğu merkez Yenimahalle’de saat 16.00’da düzenlenecek halk buluşmasına, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanı İbrahim Akın, Yeşil Sol Parti İstanbul milletvekilli adayı Sırrı Süreya Önder katılacak. 
 
Halk buluşmasına çağrıda bulunan Yeşil Sol Parti Semsûr milletevilli adayı Bülent Çınar ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Semsûr İl Eşbaşkanı Bekir Gürbüz, halk buluşmasında sorunların dile getirileceğini belirtti. 
 
ŞEHRİN YENİDEN İNŞASI
 
Depremle birlikte Semsûr’de ciddi bir tahribat oluştuğunu belirten Bülent Çınar, şehrin dokusunu bozmadan ciddi bir planlamayla şehrin yeniden inşa edilmesi gerektiğini söyledi. İnşa sürecinin doğru yapılmasının takipçisi olacaklarını sözlerine ekleyen Çınar, “Doğru bir planlamayla zemin etütleri yapılmazsa önümüzdeki süreçlerde de ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Semsûr’ün mevcut dokusunu bozmadan yeniden bir inşanın yapılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
‘HERKES KENDİNİ BULUŞMADA GÖRECEK’
 
Semsûr’de birinci parti olma olasılıklarının yüksek olduğuna belirten Çınar, yapacakları halk buluşmasında şehrin depremle birlikte oluşan sorunları ve halkın yaşamış olduğu bütün sorunlara ilişkin mesajları olacağını ifade etti. Toplumun bütün kesimlerinin kendi sorunlarını dillendirdiği ve kendisini içinde bulduğu bir ortam olacağına vurgu yapan Çınar, halka şu çağrıda bulundu: “Halkımızın mutlaka katılması gerektiğini, çünkü kendisini orada bulacağını düşünüyoruz. Ötekileştirilmiş herkes kendini halk buluşmasında görecektir. Bu nedenle halkın bu buluşmaya katılmasını önemli görüyoruz.”
 
‘DEMOKRATİK CUMHURİYET İÇİN YOLA ÇIKTIK’
 
Depremin ilk gününden beri sahada depremzedelere yardım etmeye çalıştıklarını ifade eden Bekir Gürbüz ise, Semsûr’de yaptıkları seçim çalışmasının da propagandadan çok halkın sorunlarını dinleme ve bu sorunlara çözüm üretme şeklinde olduğunu söyledi. Şehrin yeniden inşası için çalışmalarda bulunacaklarına vurgu yapan Gürbüz, “Cumhuriyet’in yüzüncü yılının içerisindeyiz. Bugüne kadar farklılıkların kabulü değil tamamen yok sayılması üzerinden bir devlet politikasıyla karşı karşıyaydık. Ancak bu durumun yaşatmış olduğu sorunlar bizlere tek çözümün Demokratik Cumhuriyet, hak ve özgürlüklerin, farklı kimliklerin anayasayla güvenceye alındığı bir ülke olmamız gerektiğini bizlere gösteriyor. Bu nedenle biz Demokratik Cumhuriyeti tüm halklarla birlikte inşa etmek için yola çıktık” ifadelerini kullandı.
 
Gürbüz, yurttaşları yarın saat 16.00’da konteyner alanının bulunduğu merkez Yenimahalle’deki buluşmaya davet etti. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.