en iyi rulet siteleri
Selde yaşamını yitirenlerin sayısı 17’ye yükseldi
  • Rojev
  • Güncel
  • Selde yaşamını yitirenlerin sayısı 17’ye yükseldi

Selde yaşamını yitirenlerin sayısı 17’ye yükseldi

Riha ve Semsûr'da sel nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 17'ye yükseldi, 5 kişiyi arama çalışmaları ise sürüyor.

ABONE OL
Mart 16, 2023 14:30
Selde yaşamını yitirenlerin sayısı 17’ye yükseldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Riha ve Semsûr’da sel nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 17’ye yükseldi, 5 kişiyi arama çalışmaları ise sürüyor.

Deprem bölgesinde etkili olan şiddetli yağış can kayıplarına neden oldu. Riha’da ise sel nedeniyle 14 kişi yaşamını yitirdi. Kayıp 5 kişi için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Semsûr’un Tut ilçesinde bir bahçeye kurulan konteynerin suya kapılması sonucu 2 kişi daha hayatını kaybetti, 2 kişi için ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kentte incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketinde hayatını kaybedenler arasında 1,5 yaşında bir çocuk olduğunu aktardı. Soylu, ”Şu anda 25 kilometrelik bir bantta 163 kişilik 10 ekip arama kurtarma yapıyor, dalgıçlar da var. Ama hava ve koşullar çok imkan vermiyor” dedi.

Öte yandan Riha’da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden 11 kişinin kimlik bilgileri de belirlendi.Selde hayatını kaybeden Kibar Polat, Naile Polat, Emine Başbuğ, Muhammed Sabuncu, Ömer Faruk Bayaslan, Halil Çoban, Beyem El Derviş, Futeyim El Şahir, Zehra El Beyt, Teybe El Derviş ve Halit El Derviş’in otopsi işlemleri devam ediyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.