en iyi rulet siteleri
Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını beğenen korucuların silahlarına el konuldu
  • Rojev
  • Güncel
  • Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını beğenen korucuların silahlarına el konuldu

Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını beğenen korucuların silahlarına el konuldu

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sanal medyada yayımlanan fotoğrafını beğenen 5 korucu, karakola çağrılıp sorgulandıktan sonra silahlarına el konuldu.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 07:30
Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını beğenen korucuların silahlarına el konuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ŞIRNEX – HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sanal medyada yayımlanan fotoğrafını beğenen 5 korucu, karakola çağrılıp sorgulandıktan sonra silahlarına el konuldu. 
 
Şirnex’te 14 Mayıs seçimleri yaklaşırken karakollardaki rütbeli askerlerin, bölgede bulunan korucular ve köyler üzerinde baskı ve tehditlerini arttırdığı bildirildi. Kentte Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sanal medya yayımlanan fotoğrafını beğenen 5 korucunun silahına el konulduğu belirtildi. 
 
5 KORUCU KARAKOLA ÇAĞRILDI
 
Alınan bilgilere göre, Şirnex’in Qilêban (Uludere) ilçesine bağlı Bêjûh, Mergeh ve Elemûn köylerinde 5 korucu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sanal medya yayımlanan fotoğrafını beğendi. Bunun üzerine 5 korucu Uludere Jandarma Komutanlığı’na çağrıldı. Burada sorgulanan Bêjûh köyünden İlhan E., Sinan E., Mergeh köyünden Hacı Y., Elemûn köyünden ise Barış Ö. ve Hacı A. adlı korucuların silahlarına el konuldu. 
 
KORUCULAR TEHDİT EDİLDİ
 
Silahlarına el konulan 5 korucunun, karakoldaki sorguları sırasında, “Sosyal medya üzerinden siyaset yapmayacaktınız” denilerek tehdit edildikleri öğrenildi. 
 
KARAKOL KOMUTANI: HDP VE CHP’YE OY VERMEYECEKSİNİZ
 
Elemûn köyündeki yurttaşlardan alınan bilgilere göre, karakol komutanının, “Bu seçimde oyunuzu ne HDP’ye ne de CHP’ye vermeyeceksiniz” diyerek hem korucuları hem de köylüleri tehdit ettiği belirtildi.  
 
MA / Zeynep Durgut
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.