en iyi rulet siteleri
Sêgirkê’de korucular Yeşil Sol Parti görevlilerini darp etti
  • Rojev
  • Güncel
  • Sêgirkê’de korucular Yeşil Sol Parti görevlilerini darp etti

Sêgirkê’de korucular Yeşil Sol Parti görevlilerini darp etti

Sêgirkê’de eski korucubaşı Şehmus Babat ve çocukları, Yeşil Sol Parti sandık görevlilerine saldırarak darp ederken, AKP Nisêbîn İlçe Başkanı Latif Özel ve silahlı korumalarının da sandık görevlilerine baskı yaptığı belirtildi.

ABONE OL
Mayıs 14, 2023 11:30
Sêgirkê’de korucular Yeşil Sol Parti görevlilerini darp etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ŞIRNEX/MÊRDÎN – Sêgirkê’de eski korucubaşı Şehmus Babat ve çocukları, Yeşil Sol Parti sandık görevlilerine saldırarak darp ederken, AKP Nisêbîn İlçe Başkanı Latif Özel ve silahlı korumalarının da sandık görevlilerine baskı yaptığı belirtildi. 
 
Mêrdîn Nisêbîn (Nusaybin) ilçesinde bulunan Süleyman Bölünmez Lisesi’nde AKP Nisêbîn ilçe Başkanı Latif Özel ile silahlı korumaları sandık başkanı ve sandık görevlileri üzerinde baskı kurmak istedi. 1210 Nolu sandığa 3 defa giden özel ile korumaları, görevlileri baskı altına almaya çalıştı. Bunun üzerine sandık başkanı ve sandık görevlilerinin haber vermesi üzerine okula avukatlar giderek, yaşananlar hakkında tutanak tutuldu. 
 
Tutanakta “1210 Nolu Sandıkta AKP ilçe Başkanı ve Korumaları tarafından silahlı kişilerin bulunduğu tespit edilmiştir. Mesnetsiz bir şekilde vatandaşa müdahale edildiği isnadı ile sandık başkan ve müşahitlerin AKP ilçe başkan ve korumaları tarafından kendilerinin rahatsız edildiği tarafımıza bildirilmesi üzerine iş bu tutanağı düzenlemek hasıl olmuştur” denildi. 
 
Tutanak sandık başkanı, resmi sandık görevlisi, CHP sandık görevlisi, Yeşil Sol Parti müşahidi, İYİ Parti sandık görevlisi ile Vatan Partisi müşahidi tarafından imza altına alındı. 
 
AKP’li başkan da görevliler hakkında tutanak tutarken, tutanağı sadece AKP’li sandık görevlisi imzaladı. 
 
Sêgirkê’de Yeşil Sol Parti görevlilerine korucular tarafından darp edildi. 
 
SÊGİRKÊ’DE KORUCULAR SALDIRDI
 
Şirnex’in Qileban (Uludere) ilçesine bağlı Sêgirkê (Şenoba) beldesine bağlı Feyzi Türkeri İlköğretim Okulunda, eski korucubaşı olan ve adı sıklıkla bölgedeki ağaç kesimiyle anılan Şehmus Babat’ın oğlu Metin Babat açık oy kullandı. Buna karşı uyarı yapan Yeşil Sol Partisi görevlileri, saldırıya uğradı. Bunun üzerine Babat’ın çocukları Metin Babat ve Ömer Babat iki görevliyi darp ederek tehdit ve hakaretlerde bulunduğu belirtildi. Yaşanan darp olayından sonra okula çok sayıda asker sevk edilirken, olay yerine giden HDP ve Yeşil Sol Parti yöneticileri de Babat’ın tehdit ve hakaretlerine maruz kaldı. 
 
Okulda gerginliğin hala devam ettiği belirtildi.
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.