en iyi rulet siteleri
Sancar yurt dışındaki seçmene seslendi: Haydi sandığa
  • Rojev
  • Güncel
  • Sancar yurt dışındaki seçmene seslendi: Haydi sandığa

Sancar yurt dışındaki seçmene seslendi: Haydi sandığa

Yurt dışındaki seçmenlere seslenen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “. “Haydi sandığa, oylar Yeşil Sol’a” dedi.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 19:00
Sancar yurt dışındaki seçmene seslendi: Haydi sandığa
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA – Yurt dışındaki seçmenlere seslenen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “. “Haydi sandığa, oylar Yeşil Sol’a” dedi. 

Seçime Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) adıyla girecek olan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, yurt dışında yaşayanlara seslendi. Yurt dışındaki seçmenler için bugün oy kullanma sürecinin başladığını hatırlatan Sancar, sandığa gidilmesi çağrısı yaptı. 
 
HDP’nin resmi sanal medya hesabından “Kullandığın oy sesindir, iradendir. Oyunu kullan, birlikte değiştirelim” notuyla paylaşılan videoda Sancar, şunları dile getirdi: “Yurt dışında yaşayan değerli halkımız, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Türkiye’nin kader seçimlerine sayılı günler kaldı. Sizler için oy kullanma işlemi 27 Nisan’da başlıyor. Yurt dışında en  çok oy alan ikinci partiyiz  ve desteğinizle birinci parti olmayı hedefliyoruz. Ancak yurt dışında seçime katılma oranı maalesef düşük. Her iki seçmenden sadece bir tanesi sandık başına gidiyor. Bu seçimlerde her bir oyun ne kadar önemli olduğunu hepimiz farkındayız. 
 
BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ 
 
Kullanacağımız her oy hem bizlerin Meclis’te daha yüksek oranda temsil edilmesini hem de bu baskıcı tek adam rejiminden kurtulmamızı sağlayacak. 9 Mayıs’a kadar size en yakın temsilcilikte, 14 Mayıs’a kadar da gümrük kapılarında oylarınızı kullanabilirsiniz. Oy kullanma tarihleri ülkelere göre değişiyor. Bu tarihleri Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) sitesinde ve Yeşil Sol Parti Seçim İşleri sosyal medya hesaplarından kontrol edebilirsiniz. Bu tarihsel sorumluluk yüreği demokrasiden yana atan tüm yurttaşlarımızdır, hepimizindir. Haydi sandığa, oylar Yeşil Sol’a. Buradayız birlikte değiştireceğiz. Dîsa em, dîsa serkeftin, hep birlikte başaracağız.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.