en iyi rulet siteleri
Sancar: Gözaltılar sandığa darbe girişimi
  • Rojev
  • Güncel
  • Sancar: Gözaltılar sandığa darbe girişimi

Sancar: Gözaltılar sandığa darbe girişimi

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, seçimler öncesi Amed merkezli gözaltı operasyonlarını "Sandığa darbe girişimi" olarak değerlendird

ABONE OL
Nisan 25, 2023 19:00
Sancar: Gözaltılar sandığa darbe girişimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, seçimler öncesi Amed merkezli gözaltı operasyonlarını “Sandığa darbe girişimi” olarak değerlendirdi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Amed merkezli 150’yi aşkın kişinin gözaltına alınmasına ilişkin Artı Tv canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Sancar, “AKP-MHP ittifakı, bu operasyonları muhalefet içerisinde ayrışma yapmak amacıyla yapıyor” ifadelerini kullanan Sancar,  Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu operasyona sessiz kalmayacağını düşündüğünü söyledi.
 
‘MESELE UMUDUN BASTIRILMASI’
 
Sancar, “Bu Yeşil Sol meselesi değil sadece, AKP-MHP iktidarının seçim sürecinde neler yapabileceğinin bir göstergesi. Mesele Türkiye’de demokrasi ve umudun bastırılması meselesidir” dedi. 
 
DEĞİŞİMİN YOLU
 
Sancar’ın açıklamaları şöyle, “Aday çıkarmamamızın temel nedeni bu iktidara kaybettirmektir. Bu iktidardan kurtulmakla değişimin yolunu biz açacağız. Ancak değişimin yolu, biz çok güçlü bir şekilde seçime ve Meclis’e girersek açılır. Bu nedenle temel stratejik hedefimiz AKP-MHP iktidarına Erdoğan’a kaybettirmek. Siz Millet İttifakı’na oy vereceğim derseniz bu bizim stratejimize de uyar. Ancak eşit yurttaşlık, güçlü demokrasi istiyorsanız bizi güçlendirin. Eğer parlamentoya güçlü giremezsek, cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefet kazansa bile önemli bir değişim beklenemez.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.