en iyi rulet siteleri
Samur çifti cezaevinde çıplak aramaya maruz kaldı
  • Rojev
  • Güncel
  • Samur çifti cezaevinde çıplak aramaya maruz kaldı

Samur çifti cezaevinde çıplak aramaya maruz kaldı

Pirsûs ilçesinde 5 kişiyle birlikte işkenceyle gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Adle ve Mehmet Samur çiftinin, cezaevinde de çıplak aramaya maruz kaldığı öğrenildi.

ABONE OL
Mart 8, 2023 19:00
Samur çifti cezaevinde çıplak aramaya maruz kaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

RIHA – Pirsûs ilçesinde 5 kişiyle birlikte işkenceyle gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Adle ve Mehmet Samur çiftinin, cezaevinde de çıplak aramaya maruz kaldığı öğrenildi. 

Riha’nın Pirsus (Suruç) ilçesinin Mishecerk (Gönen) Mahallesi’ne bağlı Karacurun mezrasında 5 kişi ile birlikte gözaltına alınan Mehmet Samur (61) ve eşi Adle Samur (60) 5 Mart’ta “Örgüt üyesi” olma iddiasıyla tutuklanmıştı. Avukatlarıyla yaptıkları görüşmede, Mehmet Samur tutuklu bulunduğu Urfa 1 Nolu T Tipi Cezaevi’nde, Adle Samur ise Urfa 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde çıplak aramaya maruz kaldıklarını, kabul etmeyince de zorla soyulduklarını aktardı. 

GÖZALTINDA İŞKENCEYE UĞRAMIŞLARDI

Rina’nın Pirsûs ilçesinin Mishecerk (Gönen) Mahallesi’ne bağlı Karacurun mezrasında, 24 Şubat sabahı PKK’li olduğu iddia edilen Sıtkı Kurtoğlu (Xebat Xelat) ile askerler arasında yaşanan çatışmadan sonra 7 kişi gözaltına alınmıştı. 2 Mart’ta yapılan gözaltı işlemleri sırasında Mehmet Samur ve eşi Adle Samur işkence ve kötü muameleye maruz kalmıştı. Riha Barosu İnsan Hakları Merkezi (İHM), işkence ve kötü muameleyi tutanak altına alarak Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.