en iyi rulet siteleri
Riha’da sağanak yağış: Hastaneyi su bastı, okullar tatil edildi
  • Rojev
  • Güncel
  • Riha’da sağanak yağış: Hastaneyi su bastı, okullar tatil edildi

Riha’da sağanak yağış: Hastaneyi su bastı, okullar tatil edildi

Riha’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisini su bastı, Valilik eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

ABONE OL
Mart 14, 2023 21:30
Riha’da sağanak yağış: Hastaneyi su bastı, okullar tatil edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

RİHA- Riha’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisini su bastı, Valilik eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

Riha’da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Siverek, Hilvan, Pirsûs (Suruç) ve Weranşehir ilçeleri ile kent merkezinde sağanak yağış sele dönüştü. Yağış nedeniyle birçok ev ve işyeri su altında kaldı. Göle dönen cadde ve sokaklarda trafik akışında aksaklıklar yaşandı. Kent merkezi ve ilçelerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle ekili tarım arazileri de sular altında kaldı.

HASTANEYİ SU BASTI

Aşırı yağışlar nedeniyle Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi de sular altında kaldı. Bunun üzerine acil serviste bulunan hastalar üst katlara taşındı. Hastane personeli acil servisteki suyun boşaltılması için çalışma başlattı.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Öte yandan kentte etkili olan sağanak nedeniyle okullara 1 gün ara verildi. Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizdeki yoğun sağanak yağış bu gece ve yarın da devam edeceğinden ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim öğretime 15.03.2023 tarihinde gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında hamile ve engelli olan kamu görevlilerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır” denildi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.