Riha Tabip Odası’nın nöbeti ikinci haftasında
  • Rojev
  • Güncel
  • Riha Tabip Odası’nın nöbeti ikinci haftasında

Riha Tabip Odası’nın nöbeti ikinci haftasında

Riha Tabip Odası tarafından TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın serbest bırakılması için başaltılan nöbet eylemi ikinci haftasında da sürdü.

ABONE OL
Kasım 29, 2022 15:30
Riha Tabip Odası’nın nöbeti ikinci haftasında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

RIHA- Riha Tabip Odası tarafından TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın serbest bırakılması için başaltılan nöbet eylemi ikinci haftasında da sürdü.

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın tutuklanmasının ardından Riha Tabip Odası tarafından başlatılan nöbet eylemi ikinci haftasında devam etti. Tabip Odası binasında yapılan nöbete birçok kurum temsilcisi de destek verdi.

Nöbete dair kısa bir konuşma yapan Riha Tabip Odası Başkanı Bulut Ezer,  “Haksız hukuksuz bir şekilde Şebnem hoca 40 gündür tutuklu. Bununla ilgili yapılan itirazlarda reddedildi. Şuan hale iddianamenin hazırlanması bekleniyor. Şebnem Korur Fincancı’yla dayanışmak için başlattığımız nöbet eylemi, Şebnem Hoca serbest bırakılana kadar devam edecek” dedi.

‘MESLEK ODALARINA YÖNELİM SÜRÜYOR’

Bu süreçte meslek örgütlerine dönük yönelimin devam ettiğine dikkati çeken Ezer, “Türk Tabipler Birliği ve TMMOB’la ilgili yasa hazırlıklarının devam ettiğini açıkladılar. Bu muhalif sesleri susturmaya, baskılamaya yönelik düzenlemeye karşı bizde meslek odalarımız ve var olan dayanışmayı sürdüreceğimizi belirtiyoruz” diye konuştu. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.