en iyi rulet siteleri
QSD: 2 DAİŞ’li öldürüldü

QSD: 2 DAİŞ’li öldürüldü

QSD, Dêrazor’un doğusunda düzenlediği operasyonda 2 DAİŞ’linin öldürüldüğünü belirtti.

ABONE OL
Şubat 18, 2023 12:30
QSD: 2 DAİŞ’li öldürüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – QSD, Dêrazor’un doğusunda düzenlediği operasyonda 2 DAİŞ’linin öldürüldüğünü belirtti.
 
Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın İrtibat Merkezi, DAİŞ’e karşı 2 güvenlik operasyonunun gerçekleştirildiğini duyurdu.
 
DAİŞ hücrelerine yönelik 16 Şubat’ta yapılan operasyonlara ilişkin bilgilerin paylaşıldığı açıklamada, “Anti Terör Birimi (YAT), Uluslararası Koalisyon güçlerinin de desteğiyle gerçekleştirdiği ilk operasyon Dêrazor’un Sehbe ilçesinde Muhenned El Sari El Fedxem isimli çetebaşına yönelik yapıldı.
 
DAİŞ’in en tehlikeli isimlerinden biri olan bu çetebaşı güçlerimize dönük birçok suikast düzenledi. Bölge kuşatma altına alındıktan sonra YAT teslim olma çağrısı yaptı. Çağrıya saldırıyla yanıt verilmesi üzerine çıkan çatışmada çetebaşı öldürüldü.
 
İkinci operasyon ise Dêrazor’un doğusundaki Hacin köyüne düzenlendi. DAİŞ çetebaşlarından Hemze El Humsi isimli teröristi yakalamak için Uluslararası Koalisyon güçleriyle birlikte bölgeye indirme yapıldı. Bölge kuşatmaya alındıktan sonra teslim olma çağrısı yapıldı fakat çete kendini patlattı. Bunun sonucunda çetebaşı ölürken Uluslararası Koalisyon’un 4 askeri de yaralandı. Operasyonlarda kalaşnikof, 3 şarjör, fişeklik ve telefon gibi askeri teçhizatlara ve aletlere el konuldu.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.