en iyi rulet siteleri
Polis şiddetinin fotoğrafı: Doktor ‘baş ağrısı’ raporu verdi
  • Rojev
  • Güncel
  • Polis şiddetinin fotoğrafı: Doktor ‘baş ağrısı’ raporu verdi

Polis şiddetinin fotoğrafı: Doktor ‘baş ağrısı’ raporu verdi

Gever’de yapılan ev baskınlarında polisler tarafından feci bir şekilde darp edilen Mustafa Bor’a, sağlık kontrolü için götürüldüğü hastanede “baş ağrısı” yönünde rapor verildi.

ABONE OL
Mayıs 29, 2023 12:00
Polis şiddetinin fotoğrafı: Doktor ‘baş ağrısı’ raporu verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
COLEMÊRG – Gever’de yapılan ev baskınlarında polisler tarafından feci bir şekilde darp edilen Mustafa Bor’a, sağlık kontrolü için götürüldüğü hastanede “baş ağrısı” yönünde rapor verildi. 
 
Colemêrg’in Gever (Yüksekova) ilçesinde bu sabah yapılan ev baskınlarında Demhat Kurt, Diyar Şedal, Rahmi Terzioğlu, İsa Terzioğlu, Aras Yaşar, Diyar Şedal, Uğur Şedal ve Mustafa Bor adlı gençler gözaltına alındı. Ev baskınlarında evlerin camları ve kapılarına kıran polisler, gençlere şiddet uyguladı. Polisler, silah dipçikleri, tekme ve yumruklarla gençleri birçok yerinden yaraladı. Gözaltına alınan gençler, önce Yüksekova Devlet Hastanesi’ne daha sonra emniyete götürüldü. 
 
ŞİDDETİN FOTOĞRAFLARI
 
Gözaltındaki gençlerin emniyet işlemleri sürerken, feci bir şekilde darp edilen gençlerden Mustafa Bor’un gördüğü şiddete dair fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflarda, Bor’un kafasında kırıklar oluştuğu ve vücudunun birçok yerinde morluk ve kanamaların meydana geldiği görüldü. 
 
‘BAŞ AĞRISI’ RAPORU
 
Söz konusu şiddet izlerine rağmen Bor’a, götürüldüğü hastanede sadece “baş ağrısı şikayeti olduğu” yönünde rapor yazıldığı ileri sürüldü. 
 
Avukat Eren Baskın, olaya dair sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yüksekova devlet hastanesine götürülen Mustafa’ya ‘darp izi yoktur’ raporu verildi. Avukatlarımızın baskısı ile tekrar hastaneye nakli gerçekleşti. Tüm işkence izleri kayıt altına alındı. İfade işlemleri için bekliyoruz” diye kaydetti. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.