en iyi rulet siteleri
Panos Belediye eşbaşkanlarının gözaltına alınmasına tepki
  • Rojev
  • Güncel
  • Panos Belediye eşbaşkanlarının gözaltına alınmasına tepki

Panos Belediye eşbaşkanlarının gözaltına alınmasına tepki

Panos Belediye eşbaşkanlarının gözaltına alınmasına tepki gösteren HDP Panos İlçe Eşbaşkanı Rıfat Bedir, “Belediyedeki taşeron şirketin sorumluluklarının belediye eşbaşkanlarına yüklenmesi hukuki değildir” diyerek serbest bırakılmaları çağrısında bulundu.

ABONE OL
Haziran 10, 2023 12:30
Panos Belediye eşbaşkanlarının gözaltına alınmasına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
AGIRÎ – Panos Belediye eşbaşkanlarının gözaltına alınmasına tepki gösteren HDP Panos İlçe Eşbaşkanı Rıfat Bedir, “Belediyedeki taşeron şirketin sorumluluklarının belediye eşbaşkanlarına yüklenmesi hukuki değildir” diyerek serbest bırakılmaları çağrısında bulundu. 
 
Agirî’nin Panos (Patnos) Belediye Eşbaşkanları Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç ile belediyenin İnsan Kaynakları Müdürü Uğur Laçin’in gözaltına alınmasına ilişkin Halkların Demokratik Partisi (HDP) Panos İlçe Örgütü binası önünde açıklama yapıldı. 
 
‘GÖZALTILAR HUKUKİ DEĞİL’ 
 
Açıklamada konuşan HDP Panos İlçe Eşbaşkanı Rıfat Bedir, gözaltıların hukuksuz olduğunu ifade ederek, “Belediyedeki taşeron şirketinin sorumluluklarının belediye eşbaşkanlarına yüklenmesi hukuki değildir. Belediye eşbaşkanlarımız gözaltına alınmadan da ifadeleri alınabilirdi. Bu durum ahlaki ve hukuki değildir. Demokrasi ve hukuk talebimizi her zaman haykırmaya devam edeceğiz. Eşbaşkanlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz” dedi.  
 
Öte yandan iki gündür gözaltında tutulan eşbaşkanların Pazartesi günü savcılığa çıkarılması bekleniyor.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.