en iyi rulet siteleri
Özerk Yönetim: Newroz ruhuyla halkımızı özgürleştireceğiz
  • Rojev
  • Güncel
  • Özerk Yönetim: Newroz ruhuyla halkımızı özgürleştireceğiz

Özerk Yönetim: Newroz ruhuyla halkımızı özgürleştireceğiz

Newroz’u kutlayan Özerk Yönetim, "Newroz meşalesi her zaman halkımızın yoluna ışık olacak ve Newroz ruhuyla halkımızı özgürleştireceğiz" açıklaması yaptı.

ABONE OL
Mart 17, 2023 17:30
Özerk Yönetim: Newroz ruhuyla halkımızı özgürleştireceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Newroz’u kutlayan Özerk Yönetim, “Newroz meşalesi her zaman halkımızın yoluna ışık olacak ve Newroz ruhuyla halkımızı özgürleştireceğiz” açıklaması yaptı.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Newroz’u kutladı.  Kurum temsilciler,  askeri kurumlar, Zenûbiya Kadın Topluluğu Üyeleri, Şehit Aileleri Meclisi, aşiret şeyhleri ve kanaat önderleri ile Reqa Sivil Meclisleri Reqa şehrindeki Özerk Yönetim binası önünde bir araya geldi.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, Newroz’a ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı. Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Yürütme Meclisi Eş Başkanı Ebid Hamid El Mihbaş açıklamayı okudu.

Açıklamada, “Newroz, özgürleşme ruhunu ve halkların birliğini içinde barındıran, özgürlükte ısrar eden, zulme ve köleliğe karşı duran, insanların baskıdan, kölelikten kurtuluşu ve özgürlüğün gerçekleşmesi ve doğanın yeniden dirilişi için tarihi bir zaferdir. Ayrıca şiddet ve soykırıma karşı da bir isyandır.  Bu vesileyle tarihsel mirasına sahip çıkarak dayanışma yoluyla Özerk Yönetim projesini hayata geçirme ve şehitlerin fedakarlığı sayesinde baskıdan kurtulma ısrarından vazgeçmeyen Kürt halkı ve bölge halkının Newroz’unu kutluyoruz” denildi.

MÜCADELEYİ SÜRDÜRME SÖZÜ

Kuzey ve Doğu Suriye’nin tüm bileşenlerinin katıldığı Özerk Yönetim projesinin, Newroz ateşini, büyük anlamını ve mirasını temsil ettiği vurgulanan açıklamada, “Newroz’un gelişiyle birlikte Kuzey ve Doğu Suriye halkımızın ve tüm dünya halklarının bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Tasfiye ve inkar projelerine karşı halkımızın birlik ve dayanışmasını korumayacağımıza, özgürlük ve demokrasi mücadelesini sürdüreceğimize söz veriyoruz. Ayrıca, halkımızın özgür demokratik toplum inşası yolundaki hedeflerine ulaşıncaya kadar şehitlerin yolundan gideceğimize dair sözümüzü yineliyoruz” ifadeleri yer aldı.

‘NEWROZ ATEŞİ YOLUMUZA IŞIK TUTACAK’

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Bu bağlamda, tüm ulusal Suriye güçlerini ve uluslararası güçleri, Suriye krizinin çok yönlü demokrasi temelinde çözülmesi için ciddi çaba sarf etmeye, Suriye ve halkının çıkarları doğrultusunda, anlaşmayı engelleyen her şeye karşı taviz vermemeye çağırıyoruz. Suriye’de görevlerimizi yerine getirmek için üzerimize düşen rolü oynamaya, teröre karşı mücadelemizi sürdürmeye ve işgal altındaki topraklarımızı özgürleştirmeye hazırız. Newroz ateşi her zaman halkımızın yoluna ışık tutacak ve Newroz aracılığıyla toplumumuzu kurtaracak, birleşik bir Suriye inşa edeceğiz. Halkımızın ve özgürlük şehitlerimizin hedeflerini gerçekleştireceğiz. Newroz pîroz be.”

Yapılan açıklamanın ardından Newroz ateşi yakıldı.

Yürütme Meclisi, 19 Mart’ta Tebqa’da, 20 Mart’ta Minbic ve 21 Mart’ta Cizre, Fırat, Şehba ve Dêrazor bölgelerinde etkinlikler yapılması kararı aldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.