en iyi rulet siteleri
Özerk Yönetim: Depremzedelere yardımımız devam edecek
  • Rojev
  • Güncel
  • Özerk Yönetim: Depremzedelere yardımımız devam edecek

Özerk Yönetim: Depremzedelere yardımımız devam edecek

Özerk Yönetim, depremde zarar gören yurttaşların yaralarını sarmak için insani yardıma devam edeceklerini açıkladı.

ABONE OL
Şubat 16, 2023 15:00
Özerk Yönetim: Depremzedelere yardımımız devam edecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Özerk Yönetim, depremde zarar gören yurttaşların yaralarını sarmak için insani yardıma devam edeceklerini açıkladı.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, resmi internet sitesinde yazılı bir açıklama yayınlayarak depremde zarar gören yurttaşlara insani yardım ulaştırmaya devam edeceklerini açıkladı.

Açıklamada, “Bölgeyi etkisi altına alan insani felaketin başlamasıyla birlikte Özerk Yönetim, Suriye’nin afet bölgelerine insani yardım konvoylarını göndermek için tüm imkanlarını seferber etti. Şam hükümeti bölgelerine ve işgal altındaki bölgelere insani yardımlarımız gönderildi. Ancak her iki tarafça da reddedildi. Arabulucular tarafından yapılan ısrar ve çabaların ardından acil insani yardım olarak Şêxmeqsûd, Şehba ve Şam hükümeti bölgelerine 100 tanker mazot gönderildi” dedi.

Açıklamanın devamında, bunun insani, manevi ve ulusal bir görev olduğu için Özerk Yönetim’in depremzedelerin ihtiyaçlarına destek vermeye devam edeceği vurgulanarak, “ Tüm tarafların bu insanlık durumuna ayrım yapmadan yaklaşması, insan emeğini engellememesi ve bu trajik durumun sorumluluğunu üstlenmesi gerekir” denildi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.