en iyi rulet siteleri
Özerk Yönetim Danimarka Parlamentosu’nda siyasi bir heyetle görüştü
  • Rojev
  • Güncel
  • Özerk Yönetim Danimarka Parlamentosu’nda siyasi bir heyetle görüştü

Özerk Yönetim Danimarka Parlamentosu’nda siyasi bir heyetle görüştü

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi heyeti, Kopenhag’daki Danimarka Parlamentosu’nda Halkın Sosyalist Partisi heyetiyle görüştü.

ABONE OL
Nisan 26, 2023 21:00
Özerk Yönetim Danimarka Parlamentosu’nda siyasi bir heyetle görüştü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi heyeti, Kopenhag’daki Danimarka Parlamentosu’nda Halkın Sosyalist Partisi heyetiyle görüştü.
 
Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Avrupa temsilcisi Ebdulkerîm Omer ve Danimarka temsilcisi Dara Mustefa’dan oluşan heyet, parlamento başkanı temsilcisi ve parlamento Dış İlişkiler Komitesi üyesi Karsten Honge ve partinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Serdal Benli’den oluşan Halkın Sosyalist Partisi heyetiyle görüştü. Kopenhag’daki Danimarka Parlamentosu’nda yapılan görüşmede, her iki heyet, Suriye’nin genel durumunu, Şam hükümeti ve Ankara’nın yakınlaşmasına ilişkin gelişmeleri ve Suriye’nin yeniden Arap Birliği’ne dönmesi için yapılan çalışmaları görüştü.
 
Özerk Yönetim heyeti, Danimarka heyetine Özerk Yönetim’in 18 Nisan’da açıkladığı deklarasyonun yanı sıra Türkiye’nin bölge güvenliğini tehlikeye atan tehditleri, tutuklu DAİŞ’lilerin dosyası ve yargılanmaları, Rojava ve Hol kamplarında tutulan çetelerin ailelerinden bahsetti. Ayrıca heyet, uluslararası toplumun sorumluluklarını yerine getirmesini, bölgede istikrarın sağlanması, terörün durdurulması ve yok edilmesi için Özerk Yönetimi siyasi, ekonomik, güvenlik ve askeri alanda desteklemesi gerektiğini belirtti.
 
Danimarka heyeti ise, Özerk Yönetimi desteklemeye devam ettiklerini ve Birleşmiş Milletler (BM) 2254 sayılı kararın uygulanmasının önemini vurguladı. Ayrıca terörün yok edilmesi için ortak çalışmalarını sürdüreceklerini teyit ettiler.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.