en iyi rulet siteleri
Oyuncu Kaya tecavüz faili Orhan’ın şikayeti üzerine ifade verdi
  • Rojev
  • Kadın
  • Oyuncu Kaya tecavüz faili Orhan’ın şikayeti üzerine ifade verdi

Oyuncu Kaya tecavüz faili Orhan’ın şikayeti üzerine ifade verdi

İpek Er’e tecavüz ettikten sonra yaşamını yitirmesine neden olan uzman çavuş Musa Orhan’ın hakkında “hakaret” davası açtığı oyuncu Hazal Kaya, savcılığa ifade verdi.

ABONE OL
Ocak 13, 2023 08:00
Oyuncu Kaya tecavüz faili Orhan’ın şikayeti üzerine ifade verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – İpek Er’e tecavüz ettikten sonra yaşamını yitirmesine neden olan uzman çavuş Musa Orhan’ın hakkında “hakaret” davası açtığı oyuncu Hazal Kaya, savcılığa ifade verdi.
 
Êlih’in Beşeri ilçesinde yaşayan ve Sêrt’te görev yapan uzman çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğrayan ve daha sonra intihara sürüklenen İpek Er’in 18 Ağustos 2020’de yaşamını yitirmesinin ardından aralarında sanatçı, oyuncu ve siyasetçilerin de olduğu çok sayıda kadın Orhan’a tepki göstermişti. 
 
Tepki gösterenlerden biri de sanatçı Ezgi Mola’ydı. Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020’de sanal  medya hesabından, “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımında bulundu.
 
Ezgi Mola’nın paylaşımının ardından Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Mola hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Hakkında dava açılan Mola’ya birçok sanatçı destek mesajları verdi. Destek mesajı atan sanatçılardan oyuncu Hazal Kaya’da Musa Orhan’ın tutuksuz yargılanmasına tepki gösterdi. Orhan’ın şikayeti üzerine, Kaya hakkında “hakaret” davası açıldı. 
 
‘GELİR MODELİ OLMUŞ’ 
 
Tecavüz faili Musa Orhan’ın açtığı dava kapsamında oyuncu Kaya, avukatlarıyla dün savcılığa ifade verdi. 8 aylık hamile olan Kaya, savcılığa verdiği ifade sonrasından sanal medya hesabından konuya dair paylaşımlarda bulundu. Kaya paylaşımında: “Musa Orhan bana da hakaret davası açmış da olay o. Böyle bir gelir modeli olmuş sanırım” dedi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.