en iyi rulet siteleri
Osmaniye Cezaevi’nde kolonlar zarar gördü: Ölüme terk edildik
  • Rojev
  • Güncel
  • Osmaniye Cezaevi’nde kolonlar zarar gördü: Ölüme terk edildik

Osmaniye Cezaevi’nde kolonlar zarar gördü: Ölüme terk edildik

Osmaniye 1 No’lu T Tipi Cezaevi’nde tutulan İsa Aydoğan, ailesiyle yaptığı görüşmede, deprem nedeniyle kolonlarda hasar meydana geldiğini belirterek, "Bizi bile bile ölüme terk ediyorlar" dedi.

ABONE OL
Şubat 21, 2023 14:00
Osmaniye Cezaevi’nde kolonlar zarar gördü: Ölüme terk edildik
0

BEĞENDİM

ABONE OL
OSMANİYE – Osmaniye 1 No’lu T Tipi Cezaevi’nde tutulan İsa Aydoğan, ailesiyle yaptığı görüşmede, deprem nedeniyle kolonlarda hasar meydana geldiğini belirterek, “Bizi bile bile ölüme terk ediyorlar” dedi. 
 
Osmaniye 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki tutuklular, dün Hatay merkezli meydana gelen 6.4 ve 5.8 şiddetindeki depremlerin ardından, bugün yakınlarıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede depremden dolayı cezaevinin kolonlarının hasar gördüğünü belirten tutuklular, kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı. 
 
Tutuklu İsa Aydoğan, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde adli tutukluların başka cezaevine tahliye edilmesine rağmen, kendisi ve arkadaşı Turan Arslan’ın hasarlı kolonları olan cezaevinde tutulduğunu belirtti. 
 
Aydoğan, şunları dile getirdi: “Biz burada 7.7 ve 7.6 depremlerini de gördük. Üzerine de artçılar yaşandı. Afet bölgesi olduğu için birçok bölge boşaltıldı. Sadece biz burada tutuluyoruz. Şuan can güvenliğimiz yok. En son 6.4 deprem oldu. Koğuşta ciddi çatırdamalar meydana geldi. Koğuş kolonlarında çatlaklar var. Kimse bizimle ilgilenmiyor. İnsan yaşamı üzerinden kumar oynuyorlar. ‘Burası güvenlidir’ diye garanti verilmez. Bunun garantisini kim veriyor. Bize bir şey olursa buranın memurları sorumludur. Bizi bile bile ölüme terk ediyorlar.” 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.