en iyi rulet siteleri
Ölüm orucundaki Balaç 39 kiloya düştü

Ölüm orucundaki Balaç 39 kiloya düştü

“Adil yargılanma” talebiyle ölüm orucunu sürdüren Sibel Balaç, 39 kiloya düştü.

ABONE OL
Eylül 13, 2022 21:30
Ölüm orucundaki Balaç 39 kiloya düştü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
ANKARA – “Adil yargılanma” talebiyle ölüm orucunu sürdüren Sibel Balaç, 39 kiloya düştü.
 
Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde “Adil yargılanma” talebiyle 29 Aralık 2021’de ölüm orucuna başlayan Sibel Balaç, Avukatı Ceren Yılmaz’ın 6 Eylül tarihinde yaptığı infaz erteleme başvurusun ardından 7 Eylül’de Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti. Tetkikler için hastaneye sevk edilen Balaç, hastaneye kaldırıldığı günden bu yana 2 kilo kaybederek 39 kiloya düştü. 
Halkın Hukuk Bürosu, 269 gündür ölüm orucunu sürdüren müvekkilleri Balaç’a ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. 
 
‘HİJYENSİZ KOŞULDA TUTULUYOR’ 
 
Açıklamada, Balaç’ın hijyenik olmayan koşullarda kaldığı belirtilerek, “Müvekkilimiz şu anda Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesinin Mevki Ek Binasında bulunan mahkum koğuşunda, havasız, tuvalet kokan, pis bir hücrede tutuluyor” denildi.
 
 ‘HAPİSHANEDE KALAMAYACAĞI AÇIK’
 
Açıklamada, Balaç’ın sağlık durumunun gittikçe kötüleştiği vurgulanarak Adli Tıp Kurumu’na (ATK) sevkinin hızla gerçekleşmesi ve infaz erteleme talebinde bulunuldu. Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Müvekkilimiz Sibel Balaç’ın hastaneye götürüldüğü günden itibaren 2 kilo daha vererek, 39 kiloya düştüğünü öğrendik. Müvekkilimize hastaneye götürüldüğü 6 Eylül tarihinden beri çok çeşitli tahliller yapılıyor. Bu tahliller nedeniyle müvekkilimiz oldukça yoruldu ve kilo kaybı hızlandı. Müvekkilimizin ayaklarında, bacaklarında hissizlik, ağız içinde yaralar mevcut. En son aldığımız bilgiye göre tetkikler Çarşamba günü sona erecek. Müvekkilimizin hızla kötüleşen bu sağlık durumu ile hapishanede kalamayacağı çok açık. Dışkapı Hastanesi Sağlık Kurulunun bir an önce raporunu açıklaması, müvekkilimizin Adli Tıp Kurumuna sevkinin hızla gerçekleştirilmesi ve müvekkilimiz hakkında savcılıkça infaz erteleme kararı verilmesi gerekmektedir.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.