ÖHD ve TUHAD-FED davasının tanıkları bulunamıyor!
  • Rojev
  • Güncel
  • ÖHD ve TUHAD-FED davasının tanıkları bulunamıyor!

ÖHD ve TUHAD-FED davasının tanıkları bulunamıyor!

KHK ile kapatılan ÖHD ile TUHAD-FED üye ve yöneticileri hakkında açılan davanın duruşması, tanıklar bulunamadığı gerekçesiyle ertelendi.

ABONE OL
Ocak 18, 2023 09:00
ÖHD ve TUHAD-FED davasının tanıkları bulunamıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – KHK ile kapatılan ÖHD ile TUHAD-FED üye ve yöneticileri hakkında açılan davanın duruşması, tanıklar bulunamadığı gerekçesiyle ertelendi.
 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Tutuklu Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu (TUHAD-FED) ile Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) yönetici ve üyesi 49 kişi hakkında “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla açılan davanın duruşması İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Duruşmaya yargılanan avukat Ayşe Acinikli, Ramazan Demir, TUHAD-FED üyeleri Recep Belek ve Hıdır Mayda’nın yanı sıra avukatları Serhat Çakmak, Ferat Boğatekin ve çok sayıda kişi katıldı.  
 
Duruşmada söz alan Av. Çakmak, “tanıkların” dinlenmesine dair daha önce verilen ara kararı hatırlatarak, getirilip getirilmediğini sordu. 
 
Mahkeme, tanıkların bulunamadığını ve bu nedenden ötürü sürekli duruşmayı ertelemek zorunda kaldığını ileri sürerken, iddia makamı ise, dosyadaki eksik hususların giderilmesini istedi. 
 
DURUŞMA ERTELENDİ
 
Ara kararını oluşturan mahkeme, tanık Hakan İlhan’ın dinlenmesine, adli kontrol uygulamasının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı 22 Mart’ta erteledi.
 
  
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.