en iyi rulet siteleri
Oğlunun cenazesi kutu içinde teslim edilen Halise Aksoy da gözaltında
  • Rojev
  • Güncel
  • Oğlunun cenazesi kutu içinde teslim edilen Halise Aksoy da gözaltında

Oğlunun cenazesi kutu içinde teslim edilen Halise Aksoy da gözaltında

Çatışmada yaşamını yitiren oğlu Agit İpek'in cenazesi bir kutu içinde kendisine teslim edilen Halise Aksoy ve kızı Mizgin Karataş da gözaltına alındı.

ABONE OL
Nisan 25, 2023 20:00
Oğlunun cenazesi kutu içinde teslim edilen Halise Aksoy da gözaltında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AMED – Çatışmada yaşamını yitiren oğlu Agit İpek’in cenazesi bir kutu içinde kendisine teslim edilen Halise Aksoy ve kızı Mizgin Karataş da gözaltına alındı.

Amed merkezli soruşturma kapsamında 21 ilde yapılan ev baskınlarında, aralarında çok sayıda gazeteci, siyasetçi, hukukçu, sendika yöneticisi ve sanatçının da bulunduğu en az 126 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Dersim’de çatışmada yaşamını yitiren oğlu Agit İpek’in cenazesi bir kutu içinde kendisine teslim edilen anne Halise Aksoy da var.

Halise Aksoy’un Amed’teki evine sabah saatlerinde baskın düzenlendi. Aksoy, daha sonra gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Eş zamanlı olarak Aksoy’un kızı Mizgin Karataş’ın da evine baskın düzenleyen polisler, Mizgin Karataş ve eşi Harun Karataş’ı gözaltına aldı. Karataş çiftinin 4 yaşındaki çocukları da beraberinde emniyete götürüldü. Gün boyu emniyette tutulan çocuk, akşam saatlerinde akrabasına teslim edildi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.