en iyi rulet siteleri
Oğan: Bir iki gün içinde kararımızı alacağız
  • Rojev
  • Politika
  • Oğan: Bir iki gün içinde kararımızı alacağız

Oğan: Bir iki gün içinde kararımızı alacağız

Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ittifakın genel başkanlarıyla görüşmelerin ardından seçimlerin ikinci turuna dair kararlarını açıklayacaklarını söyledi.

ABONE OL
Mayıs 15, 2023 01:32
Oğan: Bir iki gün içinde kararımızı alacağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ittifakın genel başkanlarıyla görüşmelerin ardından seçimlerin ikinci turuna dair kararlarını açıklayacaklarını söyledi. 
 
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıkların açılmasının ardından oy oranı yüzde 5,24’te sabit kalan Ata İttifakı’nın adayı Sinan Oğan, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kesin olmayan sonuçlarının ardından açıklama yaptı. Oğan, “”Zor şartlarda seçim çalışması yürüttük ve bugün Türkiye’deki seçim sonuçlarını doğrudan etkileyecek bir noktaya geldik. Bunu kendi adımıza başarı olarak görüyorum. Aslında bizim beklediğimiz oy daha da üstteydi ancak Türkiye’deki seçim şartları malum” dedi. 
 
‘YOL HARİTAMIZI BELİRLEYECEĞİZ’
 
İttifakta yer alan partilerle gerçekleştireceği görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna ilişkin tutumlarını açıklayacaklarını belirten Oğan, “Tabanımızla, imza veren arkadaşlarımızın temsilci ve kanaat önderleriyle görüşmeler yapacağım. Buna göre de bir netice belirleyeceğiz. Bu neticenin durumuna göre de yol haritamızı ortaya çıkaracağız. Ondan sonraki 14 gün içinde de üzerimize düşeni yapacağız. Bu seçim Türkiye’yi asla bir krize düşmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu seçimin en istikrarlı davrananı, en doğru yöneteni biz olduk. Seçim sonuçlarını doğrudan etkiledik ve değiştirdik. Önümüzdeki süreçte te bu tavrı devam ettireceğiz. Milletimizin hayrına neyse, o konuda da bir karar alacağız” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.