en iyi rulet siteleri
ODTÜ’den sonra Hacettepe’de rant

ODTÜ’den sonra Hacettepe’de rant

Tarım ve Orman Bakanlığı, ABB ve Rektörlük, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde yol çalışmaları başlattı.

ABONE OL
Kasım 25, 2022 14:30
ODTÜ’den sonra Hacettepe’de rant
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA – Tarım ve Orman Bakanlığı, ABB ve Rektörlük, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde yol çalışmaları başlattı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) eski Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Melih Gökçek tarafından 2017’de başlatılan, mevcut CHP’li Başkan Mansur Yavaş tarafından sürdürülen ve ‘Rant Yolu’ olarak adlandırılan yol çalışması Ankara’nın gündemini meşgul etmeye devam ediyor. ODTÜ Ormanı’nı parçalayan söz konusu yol çalışmasının ardından bu kez Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde yol çalışmaları başlatıldı. Orman Bakanlığı, Hacettepe Rektörlüğü ve ABB’nin sürdürdüğü yol çalışmasına karşı tepkiler büyüyor.  

ABB’DEN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

ABB, söz konusu yol çalışmasına karşı yayınladığı ilk açıklamada, “Hacettepe arazisi içinde hiçbir çalışması yoktur” iddiasında bulundu. Yayınlanan ikinci açıklamada ise ABB’nin söz konusu yol çalışmasında “Toprak yolda bakım ve asfalt kırığı çalışması” olduğu belirtildi. 

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ise ağaç bakım çalışması yapıldığını iddia etti. Ancak alandan çekilen görüntüler, ağaç kıyımını gözler önüne serdi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.