en iyi rulet siteleri
Öcalan’ın avukatlarının yargılandığı dava ertelendi
  • Rojev
  • Güncel
  • Öcalan’ın avukatlarının yargılandığı dava ertelendi

Öcalan’ın avukatlarının yargılandığı dava ertelendi

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatlarının yargılandığı dava duruşmasına, avukatlar aleyhinde beyanlarda bulunan “gizli” tanık katılmadı, duruşma ertelendi.

ABONE OL
Aralık 7, 2022 15:00
Öcalan’ın avukatlarının yargılandığı dava ertelendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL- PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatlarının yargılandığı dava duruşmasına, avukatlar aleyhinde beyanlarda bulunan “gizli” tanık katılmadı, duruşma ertelendi. 

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları Rezan Sarıca, Ali Maden, Baran Doğan, Cengiz Yürekli, İnan Akmeşe, Mahmut Taşçı ve Mehmet Selim Okçuoğlu hakkında “PKK’ye üye olmak” iddiasıyla açılan davanın 6’ncı duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya yargılanan Doğan ile Taşçı’nın yanı sıra avukatları Raziye Öztürk,  Xebat Demircan,  Meltem Özer, Ercan Kanar, Barış Marhan ve Ramazan Demir de katıldı.

Dosyada yer alan ve daha önceki duruşmalarda mahkeme tarafından katılması için hakkında müzakere yazılan “gizli” tanık ise duruşmaya katılmadı. Söz verilen iddia makamı ve müdafi avukatlar, eksik hususların giderilmesini istedi. Ara kararını açıklayan mahkeme, avukatlar aleyhinde beyanlarda bulunan tanığın beyanlarının alınması için müzakere yazılmasına karar vererek, duruşmayı 21 Aralık’a erteledi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.