en iyi rulet siteleri
‘Nusaybin Emniyeti’nde yağma çetesi’ haberine erişim engeli
  • Rojev
  • Güncel
  • ‘Nusaybin Emniyeti’nde yağma çetesi’ haberine erişim engeli

‘Nusaybin Emniyeti’nde yağma çetesi’ haberine erişim engeli

"Nusaybin Emniyeti’nde yağma çetesi" haberine, dönemin Emniyet Müdürü ve dosyanın sanıklarından Kadir Şen'in talebiyle erişim engeli getirildi.

ABONE OL
Haziran 9, 2023 14:00
‘Nusaybin Emniyeti’nde yağma çetesi’ haberine erişim engeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MÊRDÎN – “Nusaybin Emniyeti’nde yağma çetesi” haberine, dönemin Emniyet Müdürü ve dosyanın sanıklarından Kadir Şen’in talebiyle erişim engeli getirildi. 

Mêrdîn’in Nisêbîn (Nusaybin) ilçesinde 14 Mart 2016’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı sırasında evleri yağmalayan çeteye ilişkin Mezopotamya Ajansı’nda (MA) 6 Haziran günü yayınlanan habere erişim engeli getirildi. MA, ile birlikte “Kaç Saat Oldu” ve Özgür Gündem isimli sanal medya hesaplarının da ilgili habere dair paylaşımlarına erişim engeli getirildi. 

Dönemin İlçe Emniyet Müdürü ve açılan davada sanık olan isimlerden biri olan Kadir Şen’in avukatının başvurusu üzerine Karşıyaka 2’nci Sulh Ceza Hâkimliği tarafından habere erişim engeli getirilmesine karar verildi. Şen’in avukatının MA’nın internet sitesinin tamamına erişimin engellenmesi talebi ise kabul edilmedi. 

HABERE DAİR

Nisêbîn’de sokağa çıkma yasağı devam ettiği esnada halkın evlerine girerek, değerli eşyalarının yağmalandığı tespit edilmiş, kimi yurttaşların şikayeti üzerine soruşturma başlatılmıştı. Başlatılan soruşturma kapsamında dönemin Nusaybin İlçe Emniyet Müdürü Kadir Şen, Nusaybin İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Tuğcu, Nusaybin TEM Şube Amiri Ünal Uyar ile birlikte polisler Mahmut Öztekin, Müslüm Bozkurt, ilçede yıkım işinin verildiği müteahhit Mahmut Çomoğlu, firma çalışanı Arif Kara ve Fırat Abdulkerim Sezişli hakkında “Rüşvet almak ve vermek”, “İcbar suretiyle irtikap” ve “Tehdit, denetim görevini ihmal ederek zimmet veya irtikaba neden olmak” suçlamaları yöneltilmişti. 

Çarpıcı detayların yansıdığı dosyada sanıklar hakkında tanık olarak beyanda bulunan polisler, yağmayı gözler önüne sermişti. Dosyaya yansıyan bilgilere göre sokağa çıkma yasağı sırasında Nisêbîn’de; halkın eşyalarını yağmalayan çete, eşyaları okul binasında depoladı. Yine dosyada sanıkların sattıkları eşyaların parasını kendi aralarında paylaştıkları ortaya çıkmıştı. Haberde ayrıca sağlam evlerin kolanlarına bomba yerleştirilip patlatıldığı, kaçakçılar çarşısında yer alan pasajların bombalanarak, değerli elektronik malzemelerin çalındığı, trafoların kapılarının kırılarak, bakır kabloların çalındığı, evlerin molozlarının satıldığı gibi detaylara yer verilmişti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.