en iyi rulet siteleri
Nakil depremzede öğrencilerde devam şartı aranmayacak
  • Rojev
  • Güncel
  • Nakil depremzede öğrencilerde devam şartı aranmayacak

Nakil depremzede öğrencilerde devam şartı aranmayacak

Deprem bölgesinden 48 bin 457 öğrencinin farklı illere nakil edildiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, devam şartının aranmayacağını duyurdu.

ABONE OL
Şubat 18, 2023 15:00
Nakil depremzede öğrencilerde devam şartı aranmayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Deprem bölgesinden 48 bin 457 öğrencinin farklı illere nakil edildiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, devam şartının aranmayacağını duyurdu.
 
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Mereş merkezli depremlerden etkilenen 10 kentin Milli Eğitim Müdürüyle çevrimiçi toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Özer, “İsteğimiz, özellikle deprem bölgesinde eğitim öğretimi bir an evvel mümkün olduğunca normalleştirmek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mız okulların hasar tespiti çalışmalarını tamamladı. Hep birlikte il, ilçe ve okul bazlı tespitler yapacağız” dedi.
 
48 BİN 457 ÖĞRENCİ NAKİL EDİLDİ
 
Özer, 1 Mart itibarıyla nerelerde eğitim öğretime başlanacağını kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade ederek, “Şu ana kadar 48 bin 457 öğrencimiz diğer illere naklini aldırdı. Bundan sonra da bu talepte bulunan öğrenciler için her türlü kolaylık sağlanacak” dedi. 
 
Özer, bölgedeki çadır kentler ve toplanma alanlarında da sınıflar oluşturulacağını söyledi. Özer, ayrıca deprem bölgesinden nakil olan öğrenciler için devam şartının aranmayacağını da ifade etti.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.