en iyi rulet siteleri
Mûşlu kadınlar: Jin jiyan azadî sloganıyla sandıklara sahip çıkalım
  • Rojev
  • Kadın
  • Mûşlu kadınlar: Jin jiyan azadî sloganıyla sandıklara sahip çıkalım

Mûşlu kadınlar: Jin jiyan azadî sloganıyla sandıklara sahip çıkalım

“Jin jiyan azadî” sloganıyla sandıklara gideceklerini belirten Mûşlu kadınlar, Yeşil Sol Parti’ye oy vermeye çağırarak, “İrademize ve sandıklarımıza sahip çıkalım” diye seslendi.

ABONE OL
Mayıs 13, 2023 11:33
Mûşlu kadınlar: Jin jiyan azadî sloganıyla sandıklara sahip çıkalım
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MÛŞ – “Jin jiyan azadî” sloganıyla sandıklara gideceklerini belirten Mûşlu kadınlar, Yeşil Sol Parti’ye oy vermeye çağırarak, “İrademize ve sandıklarımıza sahip çıkalım” diye seslendi. 
 
Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlere saatler kala, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) çatısı altında birleşen Mûşlu kadınlar, “Jin jiyan azadî” sloganıyla sandıklara gideceklerini belirterek, başta kadınlar olmak üzere herkese oy kullanma çağrısında bulundu.
 
‘YEŞİL SOL PARTİ UMUT VERİYOR’
 
Oylarının Yeşil Sol Parti’den yana kullanacaklarını söyleyen Semra Işık, özgür bir gelecek için oy kullanacaklarını söyledi. Işık, “Oyumuzu kendimize vereceğiz. Torunlarımız için, çocuklarımız için Yeşil Sol’a veriyoruz. Partinin ismi umut veriyor. Kadınlara, gençlere umut veriyor. Diğer düzen partilere oranla daha güçlü. Biz Yeşil Sol’a Parti demiyoruz, ‘Yaşam’ diyoruz” diye konuştu.
 
‘JIN JIYAN AZADÎ İLE SANDIKLARA’ 
 
Onurlu bir yaşam için sandıklara sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Samia Aydın, “Mücadelenin hatırına, çocuklarımızın hatırına, başımız dik bir şekilde Yeşil Sol Parti’ye oy vereceğiz. Bu sadece sıradan bir parti değil, Kürt halkının onuru ve şerefidir. Kadınların mücadelesini yansıtan, kadını önde tutan bir partidir.Jin jiyan azadî sloganıyla sandıklara gideceğiz. Bütün kadınların oylarının Yeşil Sol Parti’den yana olmasını istiyoruz” dedi.
 
‘ÖZGÜRLÜĞÜ ANADİLİMİZLE HAYKIRACAĞIZ’
 
Barış, özgürlük ve demokrasi için oyunu Yeşil Sol Parti’ye vereceğini belirten Pınar Tutuş da, şöyle konuştu: “En çok tutuklular için, özgür yarınlar için oyumu Yeşil Sol’dan yana kullanacağım. Ekonomik ve siyasi davalarından dolayı yurt dışına gitmek zorunda olan gençlerimizin tekrar memleketlerine dönmeleri için oyumu vereceğim. Güzel ve aydınlık bir gelecek, anadilimizi özgür bir şekilde konuşmamız için Yeşil Sol ile olacağız. Özgür günlerde kendi anadilimizle haykıracağız. Yarın hep birlikte özgür gelecek için sandıklara gidelim.”
 
‘SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM’
 
Oya Yıldırım, Yeşil Sol Parti’nin kardeşliği savunduğunu ve insanları ayrıştırmamasının bütün partilerden daha üstün kıldığını söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu: “Kadın mücadelesine destek veriyor. Bende bu yüzden bir kadın olarak onları destekliyorum. Ayrıştırıcı bir dili yok. Kürt halkını savunuyor ve bizlerde Kürt halkı olarak onlardan yanayız. Herkes sandığa gitmeli, yerelde de genelde de sandıklara irademiz yansımalı. Gidelim oyumuzu kullanalım ve sandıklarımıza da sahip çıkalım.”
 
‘KADINLARA GÜÇ VEREN BİR PARTİ’
 
Mukaddes Kaya ise, “Oyu kendi partimden yana kullanacağım. Herkes kendi oyunu verirken diline ve ırkına sahip çıkarak versin. Yeşil Sol Parti, kadınlara güç veren bir partidir ve kadınların da partiye güç vermesi lazım. Kadınlar artık susmasın, çünkü kadın isterse her şeyi yapar” diye belirtti.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.