en iyi rulet siteleri
Müslim: Kürtlerin meşru savunmadan başka çaresi yok
  • Rojev
  • Güncel
  • Müslim: Kürtlerin meşru savunmadan başka çaresi yok

Müslim: Kürtlerin meşru savunmadan başka çaresi yok

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, Türkiye’nin saldırılarına ilişkin “Kürtlerin meşru savunmadan başka çaresi yoktur” dedi.

ABONE OL
Kasım 20, 2022 00:30
Müslim: Kürtlerin meşru savunmadan başka çaresi yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
HABER MERKEZİ – PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, Türkiye’nin saldırılarına ilişkin “Kürtlerin meşru savunmadan başka çaresi yoktur” dedi. 
 
 
Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarını değerlendirdi. Türkiye’nin son saldırılarda Şehba’dan Kandil’e kadar geniş bir alanı hedef aldığını belirten Müslim, “Bu son saldırılarda Şehba’dan Kandil’e kadar her yeri hedef almışlar. Uçaklar her yeri vuruyor. Can çekişen Türk faşizminin ne yapacağı belli değildir. Saldırır, tahribat yapar. Bu da onun çaresizliğindendir. İstanbul komploları tutmadı, hedeflediği hiçbir şey olmadı. Dünya, Soylu’nun nasıl bu komployu tasarladığını biliyor” dedi.
 
‘KÜRDİSTAN’I BOŞALTMAK İSTİYOR’
 
Müslim, İstanbul senaryoları tutmayan Türk devletinin Kürtleri korkutmak için bu saldırıları düzenlediğine işaret ederek, şöyle devam etti: “Planları tutmadığından DAİŞ gibi terör savuruyorlar. DAİŞ nasıl herkesi korkuttuysa o da bu savaş uçaklarıyla Kürt halkını korkutma peşinde. Türk faşizmi her zaman bütün Kürtleri düşman gösteriyor. Terörizm saldırılarıyla Kürdistanı boşaltmak istiyor. Saldırarak bunları gerçekleştirme peşinde. Bu da bunun bir halkasıdır. Özellikle söyledik ya Türk faşizmi can çekişiyor. Delirmiş durumda ne yapacağı belli değil. O yüzden her şeyi yapabilir.”
 
MEŞRU SAVUNMA VURGUSU
 
“Kürtler de bu saldırı politikalarının farkındadır. Kürtler şehirlerini ve köylerini boşaltacak değil. Halk evindedir. Bizden istenilen bütün Kürtlerin dört parça Kürdistan’da kendini savunmasıdır. Meşru savunma temelinde ellerinden ne geliyorsa onu yapmalıdır. Kara işgali başlar mı başlamaz. Bilmiyoruz. Başlarsa Kürtlerin meşru savunmadan başka çaresi yoktur” mesajında bulunan Müslim, dünya kamuoyuna şu ifadelerle seslendi: “Bütün dünya Türk devletinin Kürt halkına vahşice saldırmasına görmeli ve ses çıkarmalıdır. Türk faşizmi böyle bırakılırsa herkes için tehlikelidir. Kürdistani güçler olarak herkes muhakkak kendi yerinde kendini savunmalıdır. Dayanışma içerisinde olmalı ve birlikte hareket etmelidir.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.