en iyi rulet siteleri
Mûş adaylarından mitinge katılım çağrısı: Kararlı duruşumuzu gösterelim
  • Rojev
  • Güncel
  • Mûş adaylarından mitinge katılım çağrısı: Kararlı duruşumuzu gösterelim

Mûş adaylarından mitinge katılım çağrısı: Kararlı duruşumuzu gösterelim

Yarın yapılacak mitinge katılım çağrısı yapan Mûş milletvekili adayları, “Miting alanında bir araya gelerek kararlı duruşumuzu gösterelim” dedi.

ABONE OL
Nisan 26, 2023 07:30
Mûş adaylarından mitinge katılım çağrısı: Kararlı duruşumuzu gösterelim
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MÛŞ – Yarın yapılacak mitinge katılım çağrısı yapan Mûş milletvekili adayları, “Miting alanında bir araya gelerek kararlı duruşumuzu gösterelim” dedi.
 
Mûş’ta, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), yarın Kobanê Meydan’ında, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve kentin milletvekili adaylarının katılımıyla miting düzenleyecek. Kentin milletvekili adayları, hazırlıkların tamamlanan mitinge katılım çağrısında bulundu.
 
‘JİN, JİYAN, AZADÎ FELSEFESİYLE ALANDA OLACAĞIZ’ 
 
Yeşil Sol Parti milletvekili adaylarından Sümeyye Boz, kadının gücüyle AKP iktidarını göndereceklerini belirtti. Boz, 27 Nisan’da Mûş’ta gerçekleştirecekleri mitinge katılım çağrısı yaparak, “Bu miting tarihi bir miting olacak, başarımızın, zaferimizin önünü açacak. Miting alanında özellikle kadının gücünün önde olmasını istiyoruz. Kadın hakları, kadın üzerinde yürütülen politikalar ve İstanbul Sözleşmesi için alanlarda haykıracağız. ‘Jin, jiyan, azadî’ felsefesiyle alanda olacağız” diye konuştu.
 
Kentin milletvekili adaylarından Sezai Temelli ise, “Büyük Mûş mitingini Belediye önünde gerçekleştiriyoruz. Orada yan yana gelerek, dosta, düşmana gücümüzü, kararlı mücadelemizi ve bu seçimlerde Yeşil Sol Parti ile olan irademizi bir kez daha ortaya koyacağız. Kadınları, gençleri, çocukları ve diğer herkesi mitinge bekliyoruz. Serkeftin ya me ya” diye belirtti.
 
 ‘GÜÇLÜ BİR KATILIM OLMALI’
 
Mûş, ilçe ve köylerindeki yurttaşlara mitinge katılım sağlamaları için çağrıda bulunan Serhat Dursun da, şöyle konuştu: “Özellikle Mûş merkez çevre köy ve ilçelerin güçlü bir şekilde bu mitinge katılım sağlamalarını istiyoruz. Kadınıyla, genciyle, çocuğuyla ve yaşlısıyla her kesimden mitinge katılım sağlaması gerekir. Konuk katılımcılarımızı güçlü bir şekilde karşılamalıyız. Serkeftin ya me ye.”
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.