en iyi rulet siteleri
Munzur Üniversitesi’nde öğrencilere ajanlık dayatması
  • Rojev
  • Gençlik
  • Munzur Üniversitesi’nde öğrencilere ajanlık dayatması

Munzur Üniversitesi’nde öğrencilere ajanlık dayatması

Polisin ajanlık dayatmasına maruz kalan Munzur Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler, yaptıkları açıklama ile tepki gösterdi.

ABONE OL
Aralık 12, 2022 19:00
Munzur Üniversitesi’nde öğrencilere ajanlık dayatması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DERSİM- Polisin ajanlık dayatmasına maruz kalan Munzur Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler, yaptıkları açıklama ile tepki gösterdi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Dersim Şubesi’nde yapılan basın açıklamasına İHD Dersim Şube Eşbaşkanı Gürbüz Solmaz yoneticiler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Açıklama öncesi İHD Şube Eşbaşkanı Solmaz kısa bir açıklama yaptı. Son zamanlarda Dersim’de ajanlık dayatmaları yaygınlaşmaya başladığını dikkati çeken Solmaz, ” Devlet ne yazık ki bunu Dersim’de bir politika haline dönüştürmüş. Bu tür aşağılayıcı, onur kırıcı davranışlardan vazgeçilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Munzur Üniversitesi öğrencileri adına basın metnini Murat Aydın okudu.Aydın, Üniversite öğrencilerine karşı yaratılan kaos ve anti-demokratik politikaların derinleşerek yaşamın her alanına yayıldığını söyledi. Aydın, “Demokratik mücadeleyi geliştiren yurtsever öğrencilere baskı, tehdit, taciz ve ajanlaştırmayla kampüslerden, alanlardan alıkoymaya çalışılıyor. Arkadaşlarımıza yönelik yapılmış olan ajanlık dayatmasını ve tehditleri teşhir ediyoruz. Son zamanlarda Munzur Üniversitesi öğrencilerine yönelik taciz ve görüşme talepleri var. Bu görüşmelerin reddedilmesi üzerine tehdit ve baskıyla bir tedirginlik oluşturulmaya çalışılıyor. Yok, oluşunun farkında olan saray rejimi bizlerin örgütlü mücadelesi karşısında kaba gücünü kullanmaktan, ajanlık dayatmalarından, asimilasyon politikalarından medet umuyor ve saldırılarıyla bizleri yıldıracağını sanıyor. Girmiş olduğunuz çaba boşunadır, bütün baskı ve sindirme politikalarınıza karşılık tarihimizden aldığımız güçle karşınızda durmaya devam edeceğiz” dedi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.